Понад 300 тисяч гривень виманили шахраї, які з СІЗО ошукували людей

Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок за обвинуваченням у шахрайстві (ст. 190 КК України) членам організованої злочинної групи, яка діяла на території Хмельницької області впродовж 2016 та 2017 років. Скориставшись довірою людей, підсудні виманили в них близько 320 тисяч гривень. Всього ж правоохоронцям стало відомо про три десятки епізодів із постраждалими. Про це повідомила прес-служба Хмельницького міськрайонного суду.

Особливістю цього судового провадження є те, що всі чоловіки були раніше судимими і мали численні судимості за майнові злочини: двоє із них по три, один — чотири, і ще один — одну судимість. Більше того, злочинна група сформувалася тоді, коли троє із обвинувачених вже перебували в Хмельницькому слідчому ізоляторі за підозрою у вчиненні чергових майнових злочинів і, як з’ясувалося, навіть не думали ставати на шлях виправлення.

Правоохоронці стверджують — злочинна група була добре організованою, адже мала «кмітливого» ватажка, який, потоваришувавши в СІЗО зі спільниками, віднайшов шахрайську схему, розробив злочинний план підшукування потерпілих, контролював канали збуту, отримання та розподілу незаконних благ, координував дії учасників, заходи з безпеки та конспірації.

Організатор дізнавався через Інтернет, зокрема, на сайті «ОЛХ» про продаж громадянами певного товару, телефонував до потерпілих і представлявся покупцем, який хоче цей товар придбати. Однак повідомляв, що він, мовляв, перебуває в іншому місті і за товаром прийде його родич чи знайомий.

У цей час до справи долучався хтось із двох інших співучасників (матеріали щодо одного з них виділені в окреме провадження), які перебували на волі. Вони повідомляли, що товар належної якості. Із номера мобільного оператора «ТриМоб» з кодом № 091 надсилалось заздалегідь підготовлене неправдиве СМС повідомлення на номер потерпілого про зарахування коштів на його банківську картку. Однак кошти в дійсності не надходили. Таким чином, довірливі потерпілі просто віддавали власне майно шахраям, які його реалізовували, ділившись між собою, в тому числі, із тими злочинцями, що перебували в СІЗО, вирученими від продажу цього майна коштами.

До рук шахраїв потрапляли: мобільні, телефони, комп’ютерна техніка, фотокамери, студійні спалахи, звукові пульти, музичні інструменти, ювелірні вироби та багато іншого. Одного разу — навіть промисловий тістоміс, вартістю майже 80 тисяч гривень.

За вироком суду організатор злочинної групи засуджений на 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна, крім житла. Інші учасники, відповідно, отримали: 6 років 11 місяців, 6 років 10 місяців та 6 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна, крім житла.

Задоволено й цивільні позови потерпілих про стягнення грошових сум.

Вирок не набув законної сили і може бути оскарженим в Хмельницькому апеляційному суді протягом тридцяти днів з дати проголошення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці