Питання пільгових перевезень розглядали в облдержадміністрації

Питання пільгових перевезень розглядали в облдержадміністрації

29 січня в облдержадміністрації в черговий раз обговорили дуже актуальне і важливе для багатьох мешканців області питання — пільгові пасажирські перевезення та монетизацію пільгового проїзду. Про це повідомила Хмельницька ОДА на своїй сторінці у фейсбуці.

До розмови долучилися усі зацікавлені сторони — Дмитро Габінет — Голова Хмельницької ОДА та його заступник Сергій Ткачук, заступник голови обласної ради Валерій Лесков, фахівці структурних підрозділів облдержадміністрації, представники контролюючих органів у сфері пасажирських перевезень, самі підприємці, що працюють на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, члени громадських організацій, що опікуються питаннями пільгових перевезень. Також участь в обговоренні взяв і народний депутат України Володимир Ватрас.

Як зауважив Дмитро Габінет, раніше уже проводилися зустрічі подібного формату щодо питань пільгових перевезень. В результаті було напрацьовано низку пропозицій та окреслено коло питань, що потребують вирішення у цій сфері. Однак, як констатував очільник області, усі ці питання можуть бути вирішені лише на законодавчому рівні. Саме тому вирішено було запросити до діалогу ще народних депутатів, які володіють правом саме законодавчої ініціативи.

Висловити свої думки та пропозиції мали можливість усі присутні. Як і на попередніх зустрічах, піднімалися питання щодо неврегульованості у нормативних актах поняття «безпідставної відмови у перевезенні». Також порушувалися питання щодо наявності у законодавстві фактично двох норм, за якими можна притягнути до відповідальності за відмову у перевезенні пільговика.

Одне з найбільш гострих питань — відшкодування перевізникам коштів за перевезення пільговиків, адже наразі ця функція фактично покладена на місцеві бюджети, більшість із яких не в змозі забезпечити її виконання. Цю проблему могла б усунути монетизація пільг, однак механізм її проведення також не визначений у нормативних актах. До того ж ситуація породжує конфлікти між пільговиками та перевізниками, завдає економічної шкоди підприємцям, що працюють на ринку пасажирських перевезень.

Не оминули увагою і питання щодо верифікації пільговиків. Як повідомила директор Департаменту соціального захисту ОДА Світлана Лукомська на 1,2 млн. мешканців області припадає 459891 людина, що має право безкоштовного проїзду, тобто практично чверть усього населення. Лише 14,8 тисяч з них — учасники бойових дій в зоні АТО/ООС. Вона зауважила, що минулого року уже проводилася верифікація учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, яка дозволила виявити осіб, що незаконно користувалися пільгами.

Володимир Ватрас повідомив, що у Верховній Раді вже проголосовано відповідний закон щодо верифікації соціальних виплат, а його основною ідеєю є проведення моніторингу пільговиків, адже не поодинокі випадки, коли людини навіть немає серед живих, а хтось продовжує користуватися її пільгами. Також народний депутат підтримав думку щодо необхідності законодавчого врегулювання питання пільгових перевезень

— Якщо держава встановлює якісь пільги за послугу, вона має передбачити і механізм компенсації тому, хто її надає. Монетизація пільг може зняти дуже багато питань, адже тоді пільговик зможе чітко розуміти, які кошти йому виділяються державою на проїзд, санаторно-курортне лікування чи забезпечення житлом, та розпоряджатися своїми витратами, — зазначив Володимир Антонович.

За результатами зустрічі усі напрацьовані пропозиції будуть узагальнені Департаментом економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА та до 7 лютого передані Володимиру Ватрасу.

Нагадаємо, водій автобуса «Шепетівка-Чотирбоки» відмовився везти літню пані.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоШепетівське АТП готове відновити перевезення із наступного тижня
У Шепетівці шукатимуть нового перевізника, якщо АТП не виконуватиме взяті на себе зобов’язання
Грамотами та подяками в області відзначили медичних працівників Шепетівського краю
Прокурори Хмельниччини зберегли майже пів мільярда державних гривень на експлуатації доріг
У Шепетівці відновить роботу автобусний маршрут №7
Через пошкодження рівненської телевежі на півночі Хмельниччини не працює ефірне телебачення

Читайте у цій рубриціМедики Хмельниччини отримали грамоти та відзнаки, зокрема, «Ордену Святого Пантелеймона»
Хмельницька АЕС ввела деякі заборони щодо користування водоймою-охолоджувачем
За кордоном жінка з Шепетівщини з розгорнутим прапором України бігла напівмарафон
Човнярів не лякають ні штрафи, ні арешти: на Хмельниччині знову виявили нетверезого любителя води
На Хмельниччині в захисних смугах залізниці вирубали дерева: АТ «Укрзалізниця» сплатило шкоду
У Хмельницькій області збільшили час продажу спиртних
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter