Штраф або кримінальна відповідальність: за ялинки без документів Держекоіспекція вже склала 5 протоколів

Враховуючи наближення новорічних свят, питання щодо придбання та утилізації новорічних красунь гостре, як голки на вічнозеленому дереві. Проблема ніяк не втратить своєї актуальності, оскільки чим менше часу залишається до святкування Нового року, тим більше ялинок та сосен починають вирубувати. У хвойних лісах Україні щорічно фіксуються тисячі випадків браконьєрства. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області на своїй сторінці у фейсбуці.

Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області з початком операції «Новорічна ялинка 2020» постійно проводяться рейди по дотриманню законності продажу і придбання новорічних ялинок у населених пунктах області. Так, станом на 19 грудня поточного року, складено п’ять протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 88–1 КУпАП, які будуть спрямовано до суду для прийняття рішення щодо притягнення правопорушників до відповідальності.

— Вкотре попереджаємо, що за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання, передбачена відповідальність згідно зі статтею 88–1 Кодексу України та тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої. За аналогічне правопорушення в межах природно-заповідного фонду сума накладеного штрафу складає 1700–3655 грн, — кажуть у Держекоінспекції.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області закликає купувати новорічні ялинки тільки в організованих пунктах продажу. Згідно з законодавством України підприємці повинні мати при собі такі документи: накладну з лісництва (при перевезенні товарно-транспортну накладну), сертифікат радіаційного обстеженні дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою. В разі виявлення правопорушення, винні особи можуть бути притягнуті не тільки до адміністративної, а й до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, шепетівські лісівники до новорічних свят планують реалізувати понад 3 тисяч ялинок.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці