У Славуті народному депутату України скаржилися на медицину

Народний депутат України від 190-го округу Олексій Жмеренецький, окрім Шепетівки, побував і у Славуті. Зустріч відбулася у Будинку рад. Найбільше учасники говорили про труднощі, які переживають медичні заклади, які входить у Шепетівський госпітальний округ.

Головний лікар Славутської центральної районної лікарні Віктор Іващук:

— У Хмельницькій області на сьогодні є 3 госпітальні округи — Кам’янець-Подільський, Хмельницький та Шепетівський. До Шепетівського входить місто Славута, Нетішин, Ізяслав, Полонне та Білогір’я. З усіх округів дві лікарні залишалися лікарнями інтенсивного лікування, окрім Шепетівського округу. Експерти вважають, що Славутська ЦРЛ, яка займає 2 місце, і Шепетівська, яка посідає 1 місце, одинакові по доступності. Але тут не враховується рівень можливості організації допомоги. Я вважаю, що наш заклад має повне право на те, щоб бути лікарнею інтенсивного лікування. Якщо такі питання будуть у вас на погодженні ми просимо, щоб ви нас підтримали.

Головний лікар Славутського центру ПМСД Олег Гаврилюк:

— Мене хвилює питання сільської медицини та ФАПів. Кошти Національної служби здоровʼя України (НСЗУ) не передбачають фінансування ФАПів. Позиція Міністерства заключається в тому, щоб цю проблему вирішували органи місцевого самоврядування. Проте на них і так багато перекладено. Тому вони не можуть утримувати додатково ще й ФАПи. Тому сьогодні цікавить, які шляхи збереження сільської медицини?

Головний лікар Нетішинського медзакладу, депутат Славутської міськради Василь Пословський говорив про актуальність проблеми розвитку медичної галузі у зоні спостереження:

— Коли американська агенція проводила аналіз округів щодо визначення рівня лікарень, вона не врахувала 2 позиції: те, що на території округу знаходиться атомна електростанція та те, що існує Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», відповідно до якого в зоні спостереження повинна бути створена спеціальна соціальна інфраструктура, в яку входять і заклади охорони здоров’я. Виходить, що у нас в окрузі є лише одна лікарня другого рівня і жодної першого. До того ж Шепетівка знаходиться поза зоною спостереження. Тобто є пряме порушення закону. Я за те, щоб Славутська ЦРЛ була лікарнею першого рівня. Але хочу наголосити на тому, що саме медсанчастина міста Нетішин включена в план аварійного реагування. Тому в окрузі має бути як мінімум одна лікарня першого рівня. Я звертаюся до Вас з проханням довести цю інформацію до профільного комітету з охорони здоров’я та до Міністерства охорони здоров’я.

Зі свого боку, народний обранець попросив усіх викласти озвучені проблеми у листах.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


5 коментарів до статті «У Славуті народному депутату України скаржилися на медицину»

 1. Света Карпович коментує:

  Barin sam yvidit chto ploha izbyshka i velit dat lesa dymaet staryshka.

 2. Олег Нечипорук коментує:

  Ше­пе­тів­ка НЕ зна­хо­дить­ся по­за зо­ною спос­те­ре­жен­ня.
  До 30-кілометрової зони, або зони спостереження, входять повністю чи частково Славутський, Ізяславський, Білогірський і Шепетівський райони Хмельницької та Острозький, Здолбунівський, Гощанський Рівненської областей. Загалом зона спостереження охоплює 197 населених пунктів, де мешкають понад 200 тисяч осіб. На жаль,( працював і в Славуті,і в Нетішині і в Шепетівці-другий раз вже)–спостерігаю -як ділять кошти МОЗ 1 місто і 2 райони з містами між собою. Медицина–не спорт,перегони їй тільки зашкодять..Підкреслюю–всі три–мені-рідні… Вірити в те–що “тістечко” міситься перед наступними виборами мені не хочеться.. З 1991–.. одне і теж. На жаль..

 3. Vera Bobak коментує:

  І що,почув?

 4. Александр Бойко коментує:

  Ну, і що з того? Це не візит, а понти (робота у виборчих дільницях)

 5. Віктор Линник коментує:

  Він не самостійний депутат.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці