На Хмельниччині застерігають: хто косить від служби в армії — відповість перед законом

Хмельницький обласний військовий комісаріат нагадує, що захист Вітчизни є конституційним обов’язком кожного громадянина, оскільки оборона країни належить до найважливіших функцій держави і це справа всього народу. Повідомляє прес-служба Хмельницького обласного військового комісаріату.

Так, стаття 65 Конституції України зазначає:

«Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону».

Наразі триває осінній призов громадян на військову службу і на даний час уже близько трьох сотень подолян відправлені до навчальних центрів Збройних Сил України та інших військових формувань. Враховуючи, що восени 2019-го завдання щодо призову на Хмельницьку область складає 590 чоловік, військкомати регіону вже фактично подолали 50-відсотковий рубіж запланованого. За словами військового комісара Хмельницького обласного військового комісаріату Сергія Присяжнюка, в області достатньо мотивованих і патріотично налаштованих молодих людей, які готові виконувати свій конституційний обов’язок. Проте, на жаль, чимало й таких, які з егоїстичних міркувань ухиляються від військової служби.

— На призовників, які ухиляються від служби чекає відповідальність — адміністративна та кримінальна. Списки таких осіб призовного віку ми передаємо до правоохоронних органів. Також представники військових комісаріатів здійснюють пошуки і доставку цих призовників спільно з представниками поліції, — пояснює Сергій Присяжнюк.

Нагадаємо, що призвати на строкову службу можуть лише придатних за станом здоров’я громадяни України віком від 20 до 27 років, які не мають права на відстрочки.

Якщо призовник не з’явився до військового комісаріату без поважних причин, його очікує штраф від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85–119 гривень). За повторне правопорушення доведеться сплатити до 255 гривень (ст. 210 КУпАП).

Кримінальним Кодексом України встановлено і кримінальну відповідальність, а саме у ст. 355 КК України, в якій йдеться: «Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу — карається обмеженням волі на строк до трьох років».

Призовник нестиме кримінальну відповідальність у випадках: якщо не з’явився у військкомат після того, як його на медкомісії визнали придатним до служби в армії, та особисто підписав повістку, однак без поважних причин не з’явився до військового комісаріату.

Нагадаємо, у Шепетівці, призовник, який ухилився від служби у збройних силах, постане перед судом.

Поділитися посиланням4 коментарі до статті «На Хмельниччині застерігають: хто косить від служби в армії — відповість перед законом»

 1. Олег Лебидь коментує:

  Більша половина верховної ради.

 2. Ігор коментує:

  Це все повна єрунда, що цей комісар сплітає, сьогодні в Дунаївцях забрали з РВК одно з шезофренією, а інший три рази мав білу гарячку, лікувався в Скаржинцях. Р.S. оце будуть захисники:)

  • Олександр коментує:

   У військкоматах є чіткий перелік хвороб, за яким визначається придатність призовника до служби. Є ціла комісія, яка цим займається. Тому непридатних до війська не заберуть. Але хворих призовників і справді багато.

 3. Роман Тесленко коментує:

  Погрожують злочинці


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці