В ушпиталеної жительки Хмельницького виявили дифтерію

У повідомленні О. Рибака, завідувача Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», йдеться, що цьогоріч, 28 липня, в місті Хмельницькому госпіталізована пацієнтка віком 21 рік в інфекційну лікарню з діагнозом «Лакунарна ангіна, дифтерія?».

Фахівцями проведено комплекс протиепідемічних заходів в осередку: лабораторно обстежено — 16 контактних осіб із них 12 за місцем проживання хворої, 4 за місцем роботи, проведена заключна дезінфекція. За епідпоказами щеплено проти дифтерії в осередку 5-ох контактних осіб, а також всім контактним призначена профілактика антибіотиками. А вже 1 серпня головний інфекціоніст України Ольга Голубовська підтвердила, що це випадок захворювання на дифтерію у Хмельницькому. Також Голубовська зазначила, що лікувати дифтерію вони не мають чим.

Лікар-епідеміолог Хмельницької обласної лабораторного центру Лариса Калінер повідомила одному з видань, що 21-річна мешканка Хмельницького, яка нині захворіла, в 16-річному віці пропустила вакцинацію проти дифтерії.

— Жінка працює фармацевтом. Звернулася до лікаря зі скаргами на біль в горлі, підвищену температуру, загальну слабкість. Хвора була щеплена від дифтерії, але не так, як треба. Останнє щеплення їй робили в 6 років, — каже Лариса Калінер.

На території Хмельницької області захворюваності на дифтерію в 2017, 2018 роках не зареєстровано. Однак, у 2018 році в області зареєстровано 3 підозри на дифтерію серед дорослого населення (Шепетівський та Славутський райони, місто Хмельницький). Крім цього при профілактичному обстежені в Шепетівці виявлено 1 носія токсигенного штаму дифтерії (варіант — Гравіс).

За інформацією МОЗ України в 2018 році було зареєстровано 9 випадків дифтерії серед населення. Зокрема в Київській області на дифтерію захворіла дитина до 14 років, у Чернігівській області зареєстроване сімейне вогнище з 4 випадками дифтерії (2 дорослих, 2 дітей).

Останніми роками плани вакцинації і ревакцинації проти дифтерії не виконуються.Основним запобіжним заходом у боротьбі з дифтерією є забезпечення надійного колективного імунітету проти дифтерії, який наступає при охоплені щепленнями 95 % підлягаючого населення.

Перебої в поставках вакцини, антивакцинальна пропаганда, безпідставні відмови від обов’язкових щеплень, негативно впливають на захист населення від інфекційних хвороб, зокрема дифтерії. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії це щеплення, які проводяться згідно календаря в 2, 4 і 6 місяців, первина ревакцинація — 18 місяців. Наступні щеплення проводяться в 6 та 16 років і в подальшому кожні 10 років.

Нагадаємо, що дифтерія — гостре інфекційне захворювання, що викликається токсигенними штамами дифтерійної палички з повітряно-крапельним механізмом передачі збудника. Характеризується розвитком фіброзної плівки, яка важко знімається у місці вхідних воріт, синдромом інтоксикації, ускладненнями з боку серцево-судинної, нервової та сечовивідної системи. Джерелом збудника інфекції може бути тільки людина — хворий, або носій. Особливо епідеміологічну небезпеку мають хворі на антигенові форми дифтерії.

Інкубаційний період як правило 2–5 днів (максимум — 10 днів). Хвора людина заразна весь період захворювання. Чим важче захворювання тим довше спостерігається виділення збудника.
Збудник дифтерії проникає через слизову оболонку мигдаликів і носа, а також слизові оболонки гортанні, трахеї, очей, статевих органів та пошкоджену шкіру. Можливо контактно-побутовий шлях передачі (через іграшки, книги, білизну, посуд)

В пам’яті багатьох українців епідемія дифтерії 1991–1998 років, тоді захворіло понад 19 тисяч осіб, 696 з них померло. Завдяки проведеній масовій імунізації населення в регіонах України вдалося зупинити епідемію дифтерії.

Профілактика дифтерії включає в себе планову вакцинацію і ревакцинацію населення. А також варто зазначити, що при перших підозрах на дифтерію, необхідно швидко звернутися до лікаря та не займатися самолікуванням.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці