Які продукти та послуги подорожчали в червні?

Індекс споживчих цін по Хмельницькій області та Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) в червні порівняно з попереднім місяцем становив 99,8 % та 99,5 % відповідно, з початку року — 102,7 % та 103,6 %.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в області в червні знизились на 0,4 %. Як і в попередньому місяці це було зумовлено істотним здешевленням яєць (на 26,4 %) та овочів (на 13,9 %).

На 4,3–0,5 % зменшились в ціні рис, сало, кисломолочна продукція, яловичина, свинина, сири, безалкогольні напої.

Водночас подорожчали цукор та фрукти — на 8,6 % та 5,5 % відповідно, хліб, м’ясо птиці, сметана, продукти переробки зернових, соняшникова олія, риба та продукти з риби — на 3,0–0,7 %. З продуктів переробки зернових на 12,7 % підвищились ціни на пшоно, на 3,6–0,4 % — на вівсяні пластівці, пшеничне борошно, гречані крупи, зменшились ціни на крупи ячні та манні — на 3,5 % та 0,4 % відповідно.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,0 %, у т.ч. на тютюнові вироби — на 1,8 %, алкогольні напої — на 0,3 %.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,3 % відбулося за рахунок зменшення тарифів на природний газ на 6,5 %. Разом з тим зросла плата за утримання будинків та прибудинкових територій на 6,6 %, водопостачання — на 5,2 %, каналізацію — на 2,5 %.

У сфері охорони здоров’я ціни збільшились на 0,7 %, зокрема, на консультативні послуги — на 6,2 %, послуги санаторно-курортних установ — на 3,6 %, фармацевтичну продукцію — на 0,8 %.

На зниження цін на транспорт загалом (на 0,3 %) вплинуло здешевлення автомобілів (на 1,4 %), а також палива та мастил (на 0,2 %). Дорожчим на 4,5 % став проїзд у залізничному пасажирському транспорті: у приміському поїзді — на 5,7 %, міжміському — на 4,4 %.

Серед інших товарів та послуг на 2,1–0,4 % подешевшали одяг та взуття, товари та послуги у сфері зв’язку, відпочинку та культури, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з правилами коментування та політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці