У загиблих на Славутчині бджолах пестицид перевищував смертельну дозу у 15 разів

Цьогоріч у квітні на Хмельниччині, а саме у Славутському районі, загинуло 240 бджолосімей. З цього приводу пасічники звернулися зі скаргою у Держпродспоживслужбу, мовляв, комахи загинули через діяльність аграріїв. Бджолярі підозрювали їх в тому, що поля окропили забороненою отрутою. Та гинуть бджоли не лише на Хмельниччині, а й на Одещині, Полтавщині, Волині. З цього приводу саме до славутчан днями завітав журналіст Костянтин Грубич в рамках проекту «Польова кухня».

Нагадаємо, що бджолиний мед має противірусні, протибактеріальні та інші лікувальні властивості. Також їх використовують для апітерапії. Це, як лікування укусами бджіл в Лічниці с. Похмурських. Бджоли відіграють важливу роль в запиленні квіткових рослин.

Традиційно у центрі Славути журналіст, за сприяння місцевих рятувальників, розгорнув польову кухню — варили зелений борщ. Краяни жалілися, а журналісти їх вислуховували. Тобто атмосферу для розмови створили гарну. Згадали місцеві не лише аграріїв, а й підприємців, що випалюють неподалік Славути деревне вугілля, скаржилися на шкоду, що ті завдають. Завітав на борщик до журналіста й пасічник Андрій Данилюк зі села Шевченко, його бджоли постраждали від мору сільгоспхіміками:

— Після того, як обробили поля, то бджоли поводилися неадекватно — відкриваю вулика, а вони падають.

Після цьогорічної посівної Андрій не дорахувався 40 бджолосімей. А от його колеги з Ізяславщини вторік постраждали ще більше — Микола Подзигун втратив дві сотні бджолосімей.

Увесь гнів пасічників направлений на аграріїв, ті, мовляв, захищаючи свої посіви, шкодять довкіллю. Власники бджолиних господарств подали проби ґрунтів, насіння і рослини до лабораторій. Більше того, аби захистити свою справу, бджолярі об’єдналися у спілку.

— Треба гуртуватися, бо по одному — ми ніхто — продовжив Андрій Данилюк.

Та аграрії настоюють на своєму, що обробляють посіви лише дозволеними засобами. До їх складу не входять інсектициди, що згубні для теплокровних.

— Препарат-протруйник дає можливість захистити насіння від хвороб і шкідників, — розповів Валентин Дем’яненко, керівник проектів агрокампаній.

Тим часом пасічник Андрій Данилюк отримав результати лабораторних досліджень з Київського інституту екогігієни і токсикології. Їх чоловік надіслав для журналістів. У насінні сої з сусіднього з селом Шевченко полем виявлено три види пестицидів, які цілком збігаються із залишками отрути виявленої у загиблих бджолах з пасіки Андрія Данилюка: лише фіпроніл перевищував смертельну для комах дозу у 15 разів.

Але, маючи на руках такі докази пасічника, аграрії не поспішають відшкодовувати збитки, сумніваються у об’єктивності аналізів. Натомість, обурені бджолярі вимагають нових законів, аби за такі дії була кримінальна відповідальність.

Найгірше в цій ситуації, що бджоли загинули, але не відразу і не всі. Комахи встигли принести у вулики отруєний хімією мед. А європейський ринок цей продукт навряд допустить до свого споживача, тобто, осяде така солодка отрута невдовзі на українських ринках…

У 2018 році ООН вперше відзначили День бджоли, навіть там усвідомили, що людство підійшло до прірви надто близько. А світ великою мірою тримається на цих тоненьких крильцях. Бджіл ще називають божими мухами, якщо так, то через них Бога таки частіше стали ображати…

Детальніше у відеосюжеті ТСН:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «У загиблих на Славутчині бджолах пестицид перевищував смертельну дозу у 15 разів»

  1. Lozinskiy Ihor коментує:

    Китайской мутью обрабатывают поля вот и результат

  2. потрібно було б попередити бджолярів.ті хоть вулики зачинили б


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці