Депутат Хмельницької облради не задекларував квартиру за 400 тисяч гривень

Законодавство передбачає обов’язок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відкрито звітувати перед суспільством про свої доходи та витрати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації.

Сьогодні у Єдиному державному реєстрі декларацій зберігаються дані про офіційні статки, цінне рухоме майно (картини, ікони, коштовні годинники, дороговартісна зброя тощо), зазначено про кошти на банківських рахунках, розмір готівки тощо. Іншими словами, в е-деклараціях можна знайти інформацію, що розповість як і за рахунок чого живе «представник народу». Наприклад, якщо депутат чи посадовець придбає дороговартісний швейцарський годинник Rolex на chrono1010.com/ru/kupit/shveycarskie-chasy/rolex — така покупка повинна бути відображена у декларації. Звісно, що й об’єкти нерухомості також мають бути вчасно задекларовані.

У випадку недотримання вказаних вимог, правоохоронними органами Хмельниччини, як спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції, вживаються заходи для притягнення винних до визначеної Законом відповідальності.

З початку року, за участі прокурорів, судами області винними у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, визнано 95 осіб, на яких накладено стягнення у виді штрафу на загальну суму понад 87 тис грн.

Найпоширенішим правопорушенням є несвоєчасне подання посадовцями е-декларацій та неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Як приклад, прокуратурою у суді доведено вину депутата Хмельницької обласної ради у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172–6 КУпАП. Про це повідомила прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Обранець громади не повідомив про суттєві зміни у своєму майновому стані в зв’язку із придбанням квартири вартістю майже 400 тис грн, а тому порушив вимоги Закону України «Про запобігання корупції» щодо фінансового контролю.

У зв’язку із цим, постановою суду на депутата накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 гривень.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Депутат Хмельницької облради не задекларував квартиру за 400 тисяч гривень»

  1. Svetlana Simagina коментує:

    На хорошем месте бил. Хорошо накрал.

  2. Дмитро коментує:

    Хвилююсь,а чи вичастить сплатити штраф?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці