Лейтенантка, яка звину­вачувала командира в сексуальних домаганнях, сплатить штраф

Лейтенантка, яка звину­вачувала командира в сексуальних домаганнях, сплатить штраф

Славутський суд виніс постанову в справі лейтенанта, яка 3 доби не була на військовій службі.

«Визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 172–11 КУпАП, і застосувати щодо неї адміністративне стягнення у виді сплати на користь держави штрафу в розмірі ста сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2465 грн», — таку постанову виніс Славутський міськрайонний суд в справі лейтенанта однієї з військових частин Хмельниччини.

Як повідомила прес-служба Славутського суду, командир військової частини своїм наказом на підставі рішення Військово-лікарської комісії звільнив лейтенанта від виконання службових обов’язків на 6 діб (з 19 грудня 2018 року) у зв’язку зі станом здоров’я. Утім, 26 грудня вона на службу не з’явилася, повернувшись на територію військової частини лише 29 грудня 2018 року.

Військовослужбовець в суді свою вину не визнала, пояснила, що після операції повернулася у військову частину, надавши командиру рапорт на відпустку строком 30 календарних днів, згідно з рекомендаціями Військово-лікарської комісії (ВЛК). Дізнавшись, що командир його не погоджує, написала інший — на виїзд за межі гарнізону на 6 днів для проходження реабілітації під наглядом лікаря. Згодом їй повідомили, що відпустку командир дав, але не на 30, а на 6 днів. Не погодившись, лейтенант написала заяву до Військової служби правопорядку і, повідомивши, що лікуватиметься за місцем фактичного проживання, залишила військову частину.

Дослідивши матеріали справи, зокрема, довідку ВЛК, в якій вказано, що військовослужбовець потребує відпустки за станом здоров’я терміном 30 днів, її рапорт про надання дозволу на виїзд за межі гарнізону на 6 діб, наказ командира в/ч на підставі рапорту т.в.о. начальника медслужби та довідки ВЛК про звільнення від виконання обов’язків в зв’язку з хворобою на 6 діб, суд прийшов до висновку, що в діях лейтенанта є склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 172–11 Кодексу про адміністративні правопорушення (самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або лікувального закладу тривалістю до 3 діб, вчинене в особливий період).

Доказів поважності відсутності на службі з 26 по 28 грудня 2018 року військовослужбовець та її захисник не надали.

Натомість суд погодився з їхніми доводами про те, що висновок Військо-лікарської комісії є обов’язковим для реалізації. Разом з тим, в постанові зазначив, що правомірність дій командира військової частини не є предметом розгляду цієї справи.

«За таких обставин, вважаючи дії командира військової частини протиправними, С. повинна була діяти у межах чинного законодавства, при цьому не порушуючи сама вимог закону», — ідеться в постанові, яка ще може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду.

Нагадаємо, що раніше офіцер звинуватила командира частини в сексуальних домаганнях.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


9 коментарів до статті «Лейтенантка, яка звину­вачувала командира в сексуальних домаганнях, сплатить штраф»

 1. ЩОСЬ ???

 2. Андрей Левченко коментує:

  За те що захищалась щей оштрафували?

 3. Алла Иванова коментує:

  Швидко розглянули справу про її правопорушення……Коли ж буде розглянута справа командира…., чи відсторонений він від виконання службових обов’язків на час розслідування…Бо не одну справу проти неугодних буде сфабриковано з його подачі.Хіба підлеглі будуть свідчити проти діючого командира?

 4. Berezhny Roman коментує:

  Браво. Наша “феміда” як завжди на висоті і сама гуманніша. Сліпа і прихильна до тих хто покладе більше на чашу вагів “справедливості”!!!
  P.s. хто багатший той і виграв!!!!

 5. Наталка Савюк коментує:

  Оце жесть! Апеляцію і вперед

 6. Людмила Жучкова коментує:

  Але і суди в нас…

 7. Алла Иванова коментує:

  Таке рішення суду може бути розцінено потенційними прибічниками дівчини, що могли б свідчити на її користь, як негативний прогноз на рішення по суті справи. Ця справа , звичайно, набере розголосу не тільки в нашому регіоні , в Україні. Вона – молодчина, бажаю перемогти! Перемога потрібна не лише особисто для неї. В час, коли в армії збільшується кількість жінок , надзвичайно важливо поставити крапку на такого роду неподобствах.

 8. Света Змерега коментує:

  Ауєть, хворіти не можна!!! Командир дозволу не дав, щоб хворіти.😕😲😲😲😲 А суд Славути самий гуманний…….

 9. А тому мудаку нічого?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Шепетівщині у любительки коней мешкають довгогриві терапевти
У середмісті Славути невідомі знищили тюльпани
Рибу, яку виловив браконьєр на Славутчині, передали інтернату
У Шепетівському районі внаслідок ДТП травмувалися двоє чоловіків
В одному з мікрорайонів Славути підкинули будівельне сміття
У Славуті податківці зустрічаються з підприємцями, які звітують про відсутність діяльності

Читайте у цій рубриціМешканці Хмельниччини у квітні придбали 225 нових авто
Ветерани Хмельниччини боротимуться за поїздку в Орландо
У квітні в Хмельницькій області відбулося зростання цін
Оленка волохата атакує Хмельниччину
Через релігійні переконання житель Хмельниччини зможе пройти альтернативну службу
На Хмельниччині декомунізували ще один пам’ятник вождю