На Хмельниччині створюватимуть патронатні сім’ї

На Хмельниччині створюватимуть патронатні сім’ї

На Хмельниччині стартував процес впровадження послуги патронату над дитиною. Це стало можливим завдяки тому, що область отримала власного тренера, сертифікованого за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі. Про це повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА.

За оцінкою Служби у справах дітей облдержадміністрації, щороку в середньому 200 дітей набувають статусу «дитини-сироти» або ж «дитини, позбавленої батьківського піклування». Так, станом на 1 грудня 2018 року «статусу» набули 225 дітей. На обліку служб у справах дітей області перебуває 1426 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Щороку до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області надходить інформація щодо 650 сімей з дітьми, в яких є ризик соціального сирітства, та близько 85 сімей, в яких діти цілодобово перебувають у закладах інтернатного типу за заявою батьків.

— Це шанс для тих діток, які волею долі не можуть залишатися в їх родинах, отримати часточку родинного тепла та турботи саме тоді, коли вони найбільш вразливі. Ми прекрасно розуміємо, що практика, коли дитина, в якої сталися негаразди в родині, до того ж опиняється в незнайомому місці, далеко від дому, є не найкращим варіантом. Патронатна сім’я — це те саме рішення, що здавалося б лежало на поверхні, але практику впровадження її на Хмельниччині ми розпочали тільки тепер. Маю надію, що вже найближчим часом на теренах нашого краю матимемо перші патронатні сім’ї, — зазначила заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина.

Щороку у Хмельницькій області близько 76 дітей, що потрапили до скрутних життєвих обставин, розміщуються до центрів соціально-психологічної реабілітації (ЦСПР). Підстави вилучення таких діток із сім’ї можуть бути дуже різними: від хвороби батьків, скрутного матеріального стану, неможливістю з тих чи інших причин забезпечити дитині нормальні умови, до випадків, коли стосунки в родині на фоні, наприклад, зловживання кимось із батьків алкоголем чи наркотиками, починають становити небезпеку для життя, психологічного і фізичного здоров’я дитини.

Якщо органи опіки вбачають перспективу нормалізації обстановки у сім’ї в недалекому майбутньому, налагодження матеріального побуту та здорового клімату в родині, патронатна послуга є ідеальним інструментом для надання такій дитині допомоги. Завдяки патронату вони зможуть отримувати реабілітаційні послуги у сім’ях, що значно підвищує якість та скорочує час реабілітації, запобігає отриманню дитиною моральної травми від розлуки з родиною, оскільки ця послуга передбачає можливість вільного спілкування з біологічними батьками. Фактично патронатна сім’я може стати тим самим рятівним колом, що допоможе дитині з мінімальними наслідками пережити скрутні часи та дасть можливість повернутися в сім’ю.

— Завдяки патронату мінімум третина з них могли б потенційно уникнути набуття такого статусу та залишитися у своїй біологічній сім’ї. Адже патронат є комплексною послугою, яка працює не лише з дитиною та її проблемою, але й допомагає батькам дитини підвищити свою спроможність належним чином дбати про власних дітей, — говорить менеджер проекту «Сімейний патронат» Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» Лариса Стрига, — В результаті надання послуги патронату маємо збережену сім’ю, а не подружжя, яке лишилося на одинці зі своїми проблемами, та дитину, яка вилучена з своєї родини, рідної громади та розміщена до інституції, де вона в найбільш критичний для неї час зазнає додаткових страждань.

Для довідки

Патронат над дитиною в Україні є розробкою міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині», що підтримана державою та вже успішно запроваджена у громадах 15-ти регіонів України. Це стало можливим через дію Закону України № 936-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який набрав сили 26 січня 2016 року.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа захист прав дітей у Ленковецькій ОТГ стала прокуратура
У Славуті на придбання житла сироті виділили майже 400 тис. грн
На Хмельниччині безробітні можуть стати патронатними вихователями із зарплатою в 5 прожиткових мінімумів
У Шепетівці 2 квартири придбали для дітей-сиріт
У Шепетівці дітям-сиротам вручали срібні відзнаки «Батьківське серце»
Солодке свято влаштували для дітей-сиріт Шепетівки

Читайте у цій рубриціХмельниччина торгує зі 105 країнами
Як вакцинується Хмельниччина
Уряд виділив 400 млн гривень на фінансування лікарняних і декретних допомог
На Хмельниччині подешевшали автомобілі
Два десятки підприємств Хмельниччини боргують 19,5 млн грн своїм робітникам
Комерційні площі Хмельницького вокзалу Укрзалізниця виставить на «Prozorro.Продажі»