На Хмельниччині створюватимуть патронатні сім’ї

На Хмельниччині стартував процес впровадження послуги патронату над дитиною. Це стало можливим завдяки тому, що область отримала власного тренера, сертифікованого за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі. Про це повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА.

За оцінкою Служби у справах дітей облдержадміністрації, щороку в середньому 200 дітей набувають статусу «дитини-сироти» або ж «дитини, позбавленої батьківського піклування». Так, станом на 1 грудня 2018 року «статусу» набули 225 дітей. На обліку служб у справах дітей області перебуває 1426 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Щороку до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області надходить інформація щодо 650 сімей з дітьми, в яких є ризик соціального сирітства, та близько 85 сімей, в яких діти цілодобово перебувають у закладах інтернатного типу за заявою батьків.

— Це шанс для тих діток, які волею долі не можуть залишатися в їх родинах, отримати часточку родинного тепла та турботи саме тоді, коли вони найбільш вразливі. Ми прекрасно розуміємо, що практика, коли дитина, в якої сталися негаразди в родині, до того ж опиняється в незнайомому місці, далеко від дому, є не найкращим варіантом. Патронатна сім’я — це те саме рішення, що здавалося б лежало на поверхні, але практику впровадження її на Хмельниччині ми розпочали тільки тепер. Маю надію, що вже найближчим часом на теренах нашого краю матимемо перші патронатні сім’ї, — зазначила заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина.

Щороку у Хмельницькій області близько 76 дітей, що потрапили до скрутних життєвих обставин, розміщуються до центрів соціально-психологічної реабілітації (ЦСПР). Підстави вилучення таких діток із сім’ї можуть бути дуже різними: від хвороби батьків, скрутного матеріального стану, неможливістю з тих чи інших причин забезпечити дитині нормальні умови, до випадків, коли стосунки в родині на фоні, наприклад, зловживання кимось із батьків алкоголем чи наркотиками, починають становити небезпеку для життя, психологічного і фізичного здоров’я дитини.

Якщо органи опіки вбачають перспективу нормалізації обстановки у сім’ї в недалекому майбутньому, налагодження матеріального побуту та здорового клімату в родині, патронатна послуга є ідеальним інструментом для надання такій дитині допомоги. Завдяки патронату вони зможуть отримувати реабілітаційні послуги у сім’ях, що значно підвищує якість та скорочує час реабілітації, запобігає отриманню дитиною моральної травми від розлуки з родиною, оскільки ця послуга передбачає можливість вільного спілкування з біологічними батьками. Фактично патронатна сім’я може стати тим самим рятівним колом, що допоможе дитині з мінімальними наслідками пережити скрутні часи та дасть можливість повернутися в сім’ю.

— Завдяки патронату мінімум третина з них могли б потенційно уникнути набуття такого статусу та залишитися у своїй біологічній сім’ї. Адже патронат є комплексною послугою, яка працює не лише з дитиною та її проблемою, але й допомагає батькам дитини підвищити свою спроможність належним чином дбати про власних дітей, — говорить менеджер проекту «Сімейний патронат» Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» Лариса Стрига, — В результаті надання послуги патронату маємо збережену сім’ю, а не подружжя, яке лишилося на одинці зі своїми проблемами, та дитину, яка вилучена з своєї родини, рідної громади та розміщена до інституції, де вона в найбільш критичний для неї час зазнає додаткових страждань.

Для довідки

Патронат над дитиною в Україні є розробкою міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині», що підтримана державою та вже успішно запроваджена у громадах 15-ти регіонів України. Це стало можливим через дію Закону України № 936-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який набрав сили 26 січня 2016 року.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці