На Хмельниччині борються з браконьєрами спільно з громадськістю

Вчора, 29 листопада, до лав Хмельницького рибоохоронного патруля долучились п’ять громадських інспекторів. Урочисте вручення посвідчень відбулось в Управлінні Держрибагентства у Хмельницький області. Патрулювати водні об’єкти та місця збуту біоресурсів разом з державними інспекторами будуть двоє активістів з Нетішина, Летичева та один з Хмельницького.

Громадськими інспекторами відповідно до Положення про громадських інспекторів рибоохорони можуть бути громадяни України, які досягли 18 років.

Громадянин, який бажає бути громадським інспектором подає до відповідного територіального органу рибоохорони заяву, подання організації, підприємства або установи, що його рекомендує або письмове клопотання державного інспектора рибоохорони. Громадські інспектори отримують посвідчення встановленого зразка після проходження співбесіди. Посвідчення видаються строком на один рік із щорічним продовженням за позитивними результатами. Кожний громадський інспектор працює у взаємодії з державним інспектором рибоохорони і під його керівництвом у межах відповідного територіального органу рибоохорони.

Громадські інспектори мають право спільно з працівниками органів рибоохорони брати участь у проведенні перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства, доставляти осіб, які порушують дане законодавство до поліції. Також проводити у випадках, передбачених законом, фотографування, звукозапис, фото- та відеозйомку як допоміжні засоби для попередження і розкриття порушень. Крім того, мають право брати участь у підготовці для передачі до суду матеріалів про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства та роз’яснювати громадянам вимоги законодавства у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів.

У свою чергу громадські інспектори зобов’язані дотримуватись вимог чинного законодавства під час проведення рейдів і перевірок, виконувати покладені на них завдання та подавати органу рибоохорони щорічний звіт про проведену роботу. У разі невиконання ними поставлених завдань, орган, що призначив громадського інспектора, правомірний позбавити його права виконувати обов’язки громадського інспектора з вилученням посвідчення.

Нагадаємо, з першого листопада в більшості українських водойм розпочалася осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці