У громаду на Хмельниччині за час війни релокувалися 27 підприємств

У громаду на Хмельниччині за час війни релокувалися 27 підприємств

4–5 грудня 2023 року в місті Київ проходить XVII Український муніципальний форум Асоціації міст України. Участь у Форумі беруть представники майже 400 громад, органів державної влади, міжнародних інституцій, європейських муніципалітетів, дипломатичних представництв, ЗМІ.

До складу делегації Хмельницького регіонального відділення АМУ увійшли 16 представників муніципалітетів області: Хмельницької, Славутської, Полонської, Нетішинської, Старокостянтинівської, Красилівської, Кам’янець-Подільської, Шепетівської міських рад, Теофіпольської, Летичівської, Меджибізької селищних рад, Судилківської, Ганнопільської, Берездівської, Китайгородської сільських рад.

У громаду на Хмельниччині за час війни релокувалися 27 підприємств

У неділю, 4 грудня, відбувся «День Діалогу». Його провели в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що впроваджується Асоціацією міст України за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

У перший день Форуму провели дискусії на теми:

  • «Реалізація доповіді Європейської Комісії «Україна 2023» в регіональній політиці, бюджетному забезпеченні та наданні публічних послуг у громадах»
  • «Планування відновлення і розвитку деокупованих та тимчасово окупованих територій»
  • «Єднання для Перемоги, відновлення та розвитку України».

Також представники чотирьох палат Асоціації міст України: сільських і селищних рад, малих, середніх і великих міст представили учасникам Форуму успішні практики муніципалітетів у час війни.

Кращі напрацювання презентували і громади Хмельниччини.

У громаду на Хмельниччині за час війни релокувалися 27 підприємств

Міський голова Кам’янець-Подільської міськради Михайло Посітко поділився успішним досвідом співпраці із релокованим бізнесом.

До Кам’янець-Подільської громади релокувались 27 підприємств, в тому числі за підтримки громади — 16 підприємств та 11 підприємств — за підтримки держави.

У громаду на Хмельниччині за час війни релокувалися 27 підприємств

«Міська влада постійно співпрацює з релокованим бізнесом. Так, 02 квітня 2022 року у Кам’янці-Подільському відбувся перший бізнес-форум Nagoda-2022. Окрім того, Кам’янець-Подільська міська територіальна громада обрана пілотною для співробітництва з проєктом «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», — зазначив очільник громади.

Підприємства, які знайшли прихисток у Кам’янці-Подільському в 2022 році сплатили в бюджет громади 2,4 млн грн, за 10 місяців 2023 року — 10,1 млн грн.

У громаду на Хмельниччині за час війни релокувалися 27 підприємств

Селищний голова Теофіпольської селищної ради Михайло Тененев ознайомив учасників зібрання із проєктом «ХАБ розвитку овочівництва у Теофіпольській територіальній громаді».

У громаду на Хмельниччині за час війни релокувалися 27 підприємств

Теофіпольська селищна територіальна громада Хмельницької області однією з перших серед громад центральної частини нашої держави — опорного регіону провела аналіз власної продовольчої забезпеченості та напрацювала у 2022 році місцеву Програму продовольчої безпеки громади.

У громаду на Хмельниччині за час війни релокувалися 27 підприємств

«Для громади вкрай важливим завданням є налагодження системи вирощування овочів домогосподарствами для самозабезпечення жителів громади, а особливо вразливих категорій населення, власними продуктами харчування», — зазначив очільник громади.

І 1 березня 2023 року на території Теофіпольської громади впроваджується проєкт «ХАБ розвитку овочівництва у Теофіпольській територіальній громаді», що передбачає безкоштовне забезпечення домогосподарств посадковим матеріалом для вирощування овочів на власних земельних ділянках.

Метою проєкту є створення тепличної інфраструктури для забезпечення продовольчої безпеки Теофіпольської громади та розвиток овочівництва. Громада проводила тренінги для працівників КП та ознайомчі екскурсії для школярів і представників інших громад.

Також випустила збірник, де поділилась набутим досвідом.

Було організовано 3-х денний захід-семінар для представників 20 громад Західної та Центральної частини України (у м. Хмельницький), які були відібрані для розробки Програм продовольчої безпеки у власних територіальних громадах. Наразі проєкт «ХАБ розвитку овочівництва» завершено. Але у громаді і далі розвивають тепличну інфраструктуру та овочівництво.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Хмельницькому районі зросла кількість ДТП та травмованих
На Хмельниччині чоловік повідомив про масову загибель риби
Із Шепетівщини доставили необхідний транспортний засіб для захисників
На Шепетівщині власниця кав’ярні ініціювала організацію майстер-класів для діток загиблих воїнів і переселенців
У чоловіка з Хмельниччини випадково знайшли велику кількість наркотиків
Бійцям із Шепетівщини, які вийшли з Авдіївки, потрібні радіостанції

Читайте у цій рубриціУ Хмельницькому районі зросла кількість ДТП та травмованих
За кар’єр на Хмельниччині на аукціоні боролися п’ять учасників
На Хмельниччині жінка за 15 походів до магазину «винесла» товару на 13 тисяч гривень
«І буде весна!»: На Хмельниччині погасили нову поштову марку
На Хмельниччині підлітка-сироту бабуся не могла сама забрати з лікарні
На Хмельниччині лісівники підтримали колегу, який боронить країну, та передали важливе обладнання
FacebookTelegramViberWhatsAppX