На Хмельниччині освітній заклад вирішив «заробити» на землі, як призначена для дослідних і навчальних цілей

Рішеннями суду задоволено позови Летичівської окружної прокуратури Хмельницької області про визнання недійсними договорів про спільний обробіток 4 земельних ділянок, укладених між ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» та трьома суб’єктами господарювання.
Останніх зобов’язано повернути навчальному закладу зазначені земельні ділянки загальною площею 168 га, вартістю понад 33 млн грн.
«Ювенальними прокурорами встановлено, що землі передані в постійне користування навчальному закладу для дослідних і навчальних цілей. Проте, закладом освіти усупереч законодавству, в подальшому передано ділянки підприємцям для обробітку з метою вирощування сільськогосподарської продукції. Правочини суперечать інтересам держави, не спрямовані на настання наслідків, що ними обумовлені, оскільки фактично укладено «приховані» договори оренди», — зазначає пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.
Навчальні заклади не наділені повноваженнями самостійно вирішувати питання щодо передачі в оренду земельних ділянок, наданих їм у користування для дослідних і навчальних цілей.


Перед тим, як осудити когось за “неправильні кроки”, варто взути черевики відповідача та пройти його дорогою. На мою думку, необхідно внести зміни в законодавство, що врегульовує питання щодо землекористування закладами освіти, а особливо – профтехосвіти. Впевнений, що ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» жодним чином не завдав збитків державі, а змушений до таких дій власне державою. Це був шанс вижити, а не нажитись.