Хмельниччина є у списках лідерів по використанню держсубвенції на укриття в закладах освіти

Хмельниччина є у списках лідерів по використанню держсубвенції на укриття в закладах освіти

За оперативними даними розпорядників коштів місцевих бюджетів, станом на 1 жовтня видатки субвенції на облаштування укриттів розподілено між місцевими бюджетами в обсязі 1 444,2 млн грн, або 96 % затвердженого обсягу на 2023 рік. Касові видатки становили лише 90,5 млн грн, або 6,2 % розподіленого обсягу.

На сьогодні для 133 проєктів виготовлено проєктно-кошторисну документацію, 99 — у процесі розробки. Розпочато підготовчі будівельні роботи для реалізації 157 проєктів.

За інформацією МОН, кошти субвенції на облаштування укриттів у 2023 році попередньо заплановано використати на реалізацію 282 проєктів, із них на проведення будівництва — 48 проєктів, реконструкцію — 26 проєктів, капітальний ремонт — 208 проєктів.

У повному обсязі кошти субвенції розподілили Волинська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Чернівецька, Чернігівська області та м. Київ.

Найнижчий показник розподілу субвенції у Львівській області ‒ 21,1 млн грн, або 70,6 %.

«Найкращі показники використання коштів субвенції (касові видатки) у Хмельницькій області ‒ 12,6 млн грн, або 26,3 % розподіленого обсягу, у Вінницькій області — 7,5 млн грн, або 24,4 %, у Рівненській області — 11,3 млн грн, або 22,3 %, у Київській області — 27 млн грн, або 17,5 %», — зазначає Міністерство фінансів України.

Найгірші показники використання коштів субвенції (касові видатки) у Дніпропетровській області — 1,1 млн грн, або 0,8 %, у Житомирській області — 0,8 млн грн, або 1,8 %, у Тернопільській області — 0,2 млн грн, або 0,9 %, у Черкаській області — 0,9 млн грн, або 2,5 %.

У Волинській, Донецькій, Івано-Франківській, Харківській, Чернівецькій областях і у м. Києві видатки за рахунок субвенції не здійснювалися.

З місцевих бюджетів на облаштування укриттів на умовах співфінансування планується виділити 605 млн грн, або 40 % обсягу державної субвенції. Касові видатки за рахунок коштів місцевих бюджетів також є незначними і становили лише 69,4 млн грн, або 11,5 % затвердженого обсягу.

— Найголовніше для нас — це безпека дітей та вчителів під час освітнього процесу. Побудова комфортних і якісних укриттів є одним із головних завдань, і для цього було виділено 1,5 млрд гривень. Проте аналіз отриманої інформації свідчить про повільні темпи використання коштів субвенції, що є ризиком їх невикористання у поточному році. Оскільки кошти субвенції не є перехідними на наступний бюджетний період, очікуємо, що МОН спільно з ОДА будуть вживати усіх можливих заходів для прискорення освоєння виділених коштів як з державного, так і з місцевих бюджетів, забезпечать їх ефективне, результативне і цільове використання до кінця поточного бюджетного періоду. Адже це сприятиме залученню значної кількості дітей до безпечного та якісного освітнього процесу з огляду на виклики, спричинені воєнним станом, ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині патрульні відібрали у чоловіка скляну ємність
Прості та дієві схеми використали шахраї на Хмельниччині
На Хмельниччині затримали посадовця, який замовив побиття старости села
На Хмельниччині виявили нелегала з Вірменії
Постачання електроенергії
Чому російські окупанти постійно обстрілюють аеродром на Хмельниччині

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині патрульні відібрали у чоловіка скляну ємність
Прості та дієві схеми використали шахраї на Хмельниччині
На Хмельниччині виявили нелегала з Вірменії
Чому російські окупанти постійно обстрілюють аеродром на Хмельниччині
На Хмельниччині волонтери та психологи завітали до поранених захисників
Житель Хмельниччини отримав 4 роки тюрми
FacebookTelegramViberWhatsAppX