На Хмельниччині намагалися притягнути до відповідальності матір за ухилення від виховання сина: що вирішив суд

На Хмельниччині намагалися притягнути до відповідальності матір за ухилення від виховання сина: що вирішив суд

Апеляційний суд скасував постанову Хмельницького міськрайонного суду про притягнення матері до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітньої дитини (ч. 1 ст. 184 КУпАП). Провадження у справі ХАС закрив у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

За постановою місцевого суду, хмельничанка ухилилася від виконання обов’язків, передбачених статтею 150 Сімейного кодексу України, щодо виховання свого малолітнього сина, як наслідок, той плював квасом на іншого школяра. Відбувалося це 19 травня у роздягальні Хмельницької СЗОШ № 29.

Суд визнав жінку винною за ч. 1 ст. 184 КУпАП та оштрафував на 850 гривень.

Вона оскаржила постанову до апеляційного суду.

«Серед іншого, звернула увагу на те, що ні у протоколі, ні в судовому рішенні не зазначено, які саме обов’язки, передбачені ст. 150 Сімейного кодексу, вона не виконала й у чому саме полягало ухилення від їх виконання. Додала, що місцевий суд не врахував пояснення її та сина про те, що він випадково облив квасом хлопчика, за що згодом попросив вибачення. Також під час оголошеної в апеляційному суді перерви у справі вона намагалася примирити хлопців, залагодити конфлікт, однак потерпіла сторона не захотіла з ними спілкуватися», — зазначає Хмельницький апеляційний суд.

Уважає, що вона вжила усіх заходів щодо виконання своїх батьківських обов’язків, тому просила скасувати постанову місцевого суду як незаконну й закрити провадження у справі.

Апеляційний суд зауважив, що ст. 150 Сімейного кодексу України передбачає чітке коло обов’язків батьків щодо виховання та розвитку дитини й саме за їх невиконання батьки можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП.

Утім протокол про адміністративне правопорушення не містить посилання на конкретний обов’язок, передбачений ст. 150 СК України, який порушила мати, зазначив ХАС.

Апеляційний суд указав, що з матеріалів справи неможливо встановити причинний зв’язок між діями (чи бездіяльністю) матері та наслідками, які настали (поведінкою її сина у школі). Зокрема, правоохоронці не опитали ні учителів сина, ні його класного керівника, не обстежили помешкання цієї сім’ї, не зібрали щодо матері та її сина матеріали, які їх характеризують тощо.

ХАС констатував: належних, допустимих та достовірних доказів на підтвердження вини матері в ухиленні від виконання батьківських обов’язків в матеріалах справи немає.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У Хмельницькому стався вибух у квартирі: постраждав мешканець оселі
У Хмельницькому реалізували унікальний «сонячний» проєкт
23 червня обмежень електроенергії на Хмельниччині буде менше
На Хмельниччині водій зерновоза п’яним приїхав на елеватор

Читайте у цій рубриці


У Хмельницькому реалізували унікальний «сонячний» проєкт
23 червня обмежень електроенергії на Хмельниччині буде менше
На Хмельниччині водій зерновоза п’яним приїхав на елеватор
Відома американська спортсменка родом із Хмельниччини відзначила ювілей
FacebookTelegramViberWhatsAppX