У водах Хмельниччини фіксують перевищення забруднюючих речовин

У водах Хмельниччини фіксують перевищення забруднюючих речовин

Департамент природних ресурсів та екології Хмельницької ОДА доводить до відома про стан поверхневих вод Хмельницької області за результатами моніторингових спостережень у березні 2023 року .

Моніторинг поверхневих вод у Хмельницькій області протягом березня здійснювали Регіональний офіс водних ресурсів у Хмельницькій, лабораторії Хмельницького обласного центру з гідрометеорології та Басейнового управлінням водних ресурсів річок Прут та Сірет.

Поверхневі води басейну р. Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, нітритів та розчиненого кисню.

«Показник БСК5 перевищував гранично допустимі концентрації у 1,71 рази (найбільше значення показника зафіксовано на позначці 2,43 ГДКрг, 1 км нижче м. Хмельницький). Вміст розчиненого кисню перевищував гранично допустимі концентрації у 2,52 рази (найбільше значення зафіксовано на позначці 2,73 ГДКрг (в межах смт Меджибіж). За вмістом нітритів середнє значення становило 3,3 ГДК», — йдеться у звіті Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької ОДА.

Поверхневі води басейну р. Дніпро характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, азоту амонійного та розчиненого кисню.

Показник азоту амонійного у р. Случ перевищував гранично допустимі концентрації в 4,61 рази (найбільше значення цього показника зафіксоване нижче м. Старокостянтинів і становило 5,51 ГДКрг), БСК5 — у 1,39 рази, а розчинений кисень в 1,85 рази.

Також показник ХСК перевищував гранично допустимі концентрації у 2,0 рази (найвище значення зафіксовано на позначці 2,07 ГДКрг у воді р. Случ с. Чернелівка, водозабір), розчиненого кисню — у 2,76 рази.

У поверхневих водах басейну р. Дністер зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-побутового призначення розчиненого кисню у 2,92 рази.

По іншим забруднюючим речовинам, за якими велися спостереження протягом березня 2023 року, перевищень гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-побутового призначення не зафіксовано

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У Хмельницькому стався вибух у квартирі: постраждав мешканець оселі
У Хмельницькому реалізували унікальний «сонячний» проєкт
23 червня обмежень електроенергії на Хмельниччині буде менше
На Хмельниччині водій зерновоза п’яним приїхав на елеватор

Читайте у цій рубриці


У Хмельницькому реалізували унікальний «сонячний» проєкт
23 червня обмежень електроенергії на Хмельниччині буде менше
На Хмельниччині водій зерновоза п’яним приїхав на елеватор
Відома американська спортсменка родом із Хмельниччини відзначила ювілей
FacebookTelegramViberWhatsAppX