Громади Хмельниччини очікують на вето Президента щодо скандального законопроєкту про реформування містобудівної діяльності

Громади Хмельниччини очікують на вето Президента щодо скандального законопроєкту про реформування містобудівної діяльності

Асоціація міст України звернулася до Президента України Володимира Зеленського про застосування ним права вето щодо прийнятого Верховною Радою України проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» № 5655 від 11.06.2021.

Асоціація міст України неодноразово зверталась до Голови профільного Комітету Верховної Ради України щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» № 5655.

Серед численних зауважень та пропозицій АМУ зазначила, що законопроєкт № 5655 в обов’язковому порядку необхідно доопрацювати задля:

  • введення відповідальності адміністраторів електронної системи за терміни надання послуг, за неправдивість введених ними даних і за ненадання послуг взагалі;
  • виключення положень щодо приватних уповноважених осіб з містобудівного контролю, адже проєктом передбачено передачу функції держави та місцевого самоврядування підприємницьким структурам. Це ставить одних суб’єктів господарювання у привілейоване становище стосовно інших, що суперечить частині другій статті 5 та частині четвертій 13 Конституції України;
  • демонополізації права підпису керівника органу містобудування, адже це зупинить всі процеси в будь-якій громаді, тим більше в місті-мільйоннику;
  • створення можливостей для зупинки самовільного будівництва;
  • відповідності норм проєкту Цивільному Кодексу України.

Також члени Правління АМУ, які є головами українських міст, сіл і селищ, висловили свою позицію та наголосили, що у цьому питанні абсолютно одностайні та категорично проти ухвалення цього законопроєкту.

«Від Хмельниччини відповідне звернення підписали голова Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України, мер Хмельницького Олександр Симчишин та міський голова Славути Василь Сидор», — повідомляють в Асоціації міст України.

Однак, попри це, 13 грудня за законопроєкт № 5655, яким знищуються безпечність будівництва та участь громади в його регулюванні, проголосувало 228 депутатів.

Петиція про застосування вето щодо 5655 на офіційному сайті Президента України за лічені дні отримала 42090 голосів. Її підписало і чимало представників та голів громад Хмельниччини.

Представники місцевого самоврядування сподіваються на підтримку Президента України та збереження в Україні всіх надбань децентралізації, досягнутих за минулі роки.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЗбирають підписи на присвоєння звання Героя шепетівчанину, який загинув, рятуючи пораненого
Що чекає на абітурієнтів у вступній кампанії 2024 року
АМУ зареєстрували петицію щодо термінової легалізації допомоги громад Збройним силам України
Служитимуть всі. Яким буде новий закон про мобілізацію?
Самбісти із Шепетівщини здобули головний трофей Кубка України
На Шепетівщині учні ліцею сподіваються, що зможуть завершити навчальний рік у новому корпусі

Читайте у цій рубриціЖителів Хмельниччини просять перевіряти «друзів», які просять гроші в борг
Не втрачав віри: на Хмельниччині молодик із вадами слуху здійснив давню мрію
На Хмельниччині десятки тисяч гривень повинен сплатити військовий, який був нетверезим на службі
На Хмельниччині чоловік хотів стати опікуном недієздатної бабусі: що вирішив суд
На Хмельниччині в останній місяць зими переважала квітнева погода
Рейдові групи лісівників на Хмельниччині «вполювали» порушників
FacebookTelegramViberWhatsAppX