Представниця ЗСУ з Хмельниччини здобула золото на чемпіонаті Європи

Збірна України, яку представляють 18 наших співвітчизників, завоювала перші медалі чемпіонату Європи-2022 з важкої атлетики, що триває у столиці Албанії Тірані з 26 травня по 5 червня, і є першим ліцензійним турніром до Олімпійських ігор 2024 в Парижі.

28 травня одразу три нагороди команді принесла майстер спорту міжнародного класу з Хмельниччини та працівниця Збройних сил України Ангеліна Ломачинська у ваговій категорії до 49 кг.

Вона стала найкращою в першому виді змагань — ривку, здобувши мале «золото» з результатом 80 кг. Подолянка випередила італійку Джулію Імперіо (79 кг) та іспанку Марію Хіменес Ґерво (72 кг).

У поштовху Ангеліні вдалося зачепитися за третє місце: спортсменка забезпечила собі малу «бронзу», взявши вагу 87 кг. Цього разу головні суперниці за нагороди виявилися сильнішими — Імперіо (92 кг) та Хіменес Ґерво (91 кг), обійшовши її в турнірній таблиці.

За підсумками двох видів Ломачинська стала срібною призеркою двоборства з результатом 167 кг у сумі. Чемпіонство Європи здобула Імперіо з 171 кг, а велику «бронзу» взяла Хіменес Ґерво (163 кг).

Довідково

Найвагоміші попередні здобутки 25 — річної Ангеліни Ломачинської — багаторазової чемпіонки України у різних вікових групах, на міжнародному рівні:

• бронзова призерка чемпіонату Європи-2021 у ривку ( в.к. до 45 кг);
  • чемпіонка Європи-2018 серед молоді (U23) в категорії до 48 кг, загалом має сім медалей з молодіжних Євро, з них три — золоті.