Хмельниччина — 15 день війни: область готується приймати підприємства, скасовано ЗНО та відновлюється навчання

Хмельниччина — 15 день війни: область готується приймати підприємства, скасовано ЗНО та відновлюється навчання

15 день війни. Ситуація в області стабільна та контрольована. Про це повідомив під час сьогоднішнього брифінгу начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.Також про організацію в області навчального процесу в умовах воєнного стану та пов’язані з ним питання на брифінгу розповіли заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв, директор Департаменту освіти, науки, молоді і спорту ОВА Дарія Басюк, начальник управління Державної служби якості освіти в області Валерій Олійник та голова ГО «Батьківська ініціатива міста Хмельницького» Ольга Яневич-Федишина.

Наразі в області знайшли притулок понад 70 тисяч людей, що постраждали від війни. Усім їм надається житло, харчування, речі першої необхідності, тощо.

В області триває збір, сортування та транспортування гуманітарних вантажів для регіонів, де точаться бойові дії.

За даними ДПСУ, в Україну для захисту Батьківщини від російських загарбників повернулося 134 тисячі наших земляків, що працювали за кордоном.

Область готується приймати підприємства, що переміщують свої виробничі потужності із зони бойових дій. Наразі формується база вільних промислових площ та складів, які можуть бути використані для їх розміщення.

9 березня начальник Хмельницької ОВА підписав наказ «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти Хмельницької області». Таким чином, з 14 березня в області відновлюється навчання. Водночас, у зв’язку з тим, що в більшості територіальних громад Хмельниччини по кілька разів на добу оголошується повітряна тривога, рекомендовано організувати роботу закладів освіти у залежності від конкретної ситуації за дистанційною або змішаною формами навчання.

Об’єднаними зусиллями профільного комітету Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, освітянської та батьківської спільнотами ухвалено пропозицію про одноразову зміну державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році.

Враховуючи правовий режим воєнного стану, скасовано складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг в 2022 році виключно.

Учні з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб можуть відвідувати (за заявою одного з батьків або офіційних представників) заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування. За додатковою інформацією слід звертатися до органів місцевого самоврядування, безпосередньо у найближчі навчальні заклади або за телефоном обласного колл-центру з гуманітарних питань (093) 170-25-60.

До організації навчального процесу також рекомендовано залучати вчителів, що прибули в область із регіонів, постраждалих від війни.

Для здобувачів загальної середньої освіти з особливими освітніми потребами з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб, навчання може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною, екстернатною або сімейною (домашньою) формами. Нагадуємо, що з цього року корекційні послуги надаються в залежності від рівнів підтримки, за якими розподілені діти. Рекомендовано розглянути можливість надання таких послуг дистанційно.

В зв’язку з тим, що приміщення дошкільних навчальних закладів використовуються для потреб військового часу, організація освітнього процесу не є можливою. Також проблематичним залишається питання організації освітнього процесу у закладах профтехосвіти, проте вивчається можливість здійснення його за допомогою інтернет-ресурсів.

Важливим моментом є забезпечення психологічної підтримки дітей. Низку відповідних матеріалів, що постійно поповнюється, розміщено на офіційних сайтах органів влади, навчальних закладах та окремих громадських організацій. Буде розглянуте також питання щодо організації консультації психологів, дозвілля дітей та занять позашкільної освіти у дистанційній формі.

ГО «Батьківська ініціатива міста Хмельницького» готова надавати юридичний супровід батькам — переселенцям, дітям і вчителям з постраждалих регіонів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВсесвітня продовольча програма підтримує шкільне харчування на Хмельниччині
На Хмельниччині провели «Повітряний кошмар для окупантів»
На Запорізькому напрямку загинув колишній військком Хмельниччини
На Хмельниччині 65 підприємців та 6 учасників бойових дій отримають грант на власну справу
Підприємці Хмельниччини отримали майже 3 тисячі кредитів
Невдовзі за впійманого рака на Хмельниччині можна буде «зловити» штраф

Читайте у цій рубриціЖителів Хмельниччини просять перевіряти «друзів», які просять гроші в борг
Не втрачав віри: на Хмельниччині молодик із вадами слуху здійснив давню мрію
На Хмельниччині десятки тисяч гривень повинен сплатити військовий, який був нетверезим на службі
На Хмельниччині чоловік хотів стати опікуном недієздатної бабусі: що вирішив суд
На Хмельниччині в останній місяць зими переважала квітнева погода
Рейдові групи лісівників на Хмельниччині «вполювали» порушників
FacebookTelegramViberWhatsAppX