У Хмельницькому в приміщенні тубдиспан­се­ру запрацює хоспіс

У Хмельницькому в приміщенні тубдиспан­се­ру запрацює хоспіс

Відділення хоспісної та паліативної допомоги Хмельницької міської лікарні почне працювати 10 січня цього року. Палати, обладнання та медичний персонал готові прийняти перших пацієнтів. Про це пише Суспільне.

Відділення хоспісної та паліативної допомоги відкривають у п’ятому корпусі Хмельницької міської лікарні на вулиці Житецького, де донедавна розташовувався денний стаціонар тубдиспансеру, розповідає медичний директор Хмельницької міської лікарні Володимир Мойсюк.

«Не в кожній сім’ї, де є такий пацієнт, можуть надати правильну допомогу. Тому що є страх перед смертю, є страх перед такими патологіями, як онко. Це третя-четверта стадія онкологічного процесу, коли пацієнту вже треба виключно знеболююча терапія», — додає очільник закладу.

У шести та чотиримісних палатах — нові ліжка, всі під’єднані до кисневої системи

«УЗД-апарат, рентген тут є, електрокардіографи, інфузомати. Тут проведена система киснезабезпечення, 680 тисяч витрачено, повністю весь корпус підключений до кисню. Пацієнти його можуть і не потребувати», — каже директор міської лікарні Валерій Гарбузюк.

Перебування пацієнтів тут безкоштовне. Володимир Мойсюк розповідає, що пакет паліативної хоспісної допомоги оплачує національна служба здоров’я України. Адже в середньому вартість пакету послуг складає близько 18 тисяч гривень на одного пролікованого пацієнта. Направлення в це відділення надаватимуть сімейні лікарі й лікарі-онкологи.

Начальник Хмельницького міського управління охорони здоров’я Борис Ткач розповідає, що хоспісне відділення було потрібне давно, і про це неодноразово говорили медики паліативної бригади.

«В нас вже третій рік функціонує мобільна бригада паліативної, хоспісної допомоги, яка виїжджає додому до пацієнтів, і такі періодичні виїзди допомагають, але не вирішують повністю проблему», — уточнює Борис Ткач.

Із його слів, у цьому відділенні перебуватимуть важкохворі, яким потрібен постійний догляд і знеболення.

«Хтось потребує 4 рази на добу, хтось 6. І в стаціонарних умовах це зробити набагато легше, ніж в амбулаторних. Зараз це будуть важкі хворі в термінальній стадії. Взагалі, вважається, якщо онкохворі терплять біль, це прирівнюється на світовому рівні до тортур», — каже Борис Ткач.

За його словами, на облаштування відділення з міського бюджету взяли два мільйонів гривень. Допомагали у облаштуванні й благодійники.

«Пацієнти перебуватимуть тут цілодобово, тому для них налагодять підвіз готової їжі. Цілодобово працюватимуть і медики. Один пост — на шість хворих. Кадрове питання — це дуже болюче питання, цим займається дирекція Хмельницької міської лікарні», — поділився завідувач відділення Володимир Кудла.

Директор Хмельницької міської лікарні зауважив, що з персоналом частково визначилися:

«Змусити нікого неможливо. Важке, морально важке відділення. В нас є лікарі, які готові тут працювати, ми набрали частину персоналу місяця 3–4 тому. Якщо пацієнтів буде більше, аніж уже облаштованих ліжкомісць, відділення облаштують на ще одному поверсі п’ятого корпусу».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВоїни-ракетники Хмельниччини стали донорами крові для важкохворого земляка
У хірургічному відділенні нетішинської СМСЧ впроваджено пластичні операції
Як отримати безкоштовну допомогу в приватних медичних центрах Хмельниччини
У бюджеті-2022 передбачено зарплату лікарям від 20 тисяч гривень
На Хмельниччині псевдолікарі ошукали 81-річну бабцю
Лікарні Хмельниччини отримають препарат «Дазатиніб» для лікування дорослої онкології на понад 1,1 млн грн

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині податкові надходження до бюджетів склали майже 15 мільярдів гривень
На Хмельниччині провели дві складні термінові операції паралельно на двох операційних столах
На Хмельниччині у палаці Орловських виявили 3D-розписи кінця XVIII століття
На Хмельниччині планують відкрити зимовий курорт
Як змінився ринок праці Хмельниччини?
Хмельницькі нацгвардійці провели комплексні тренування з бойової готовності