На Хмельниччині презен­тували книгу «Шепетівсь­кий окружний музей у Славуті (1926–1935)»

На Хмельниччині презен­тували книгу «Шепетівсь­кий окружний музей у Славуті (1926–1935)»

12 жовтня у приміщенні Славутської міської бібліотеки для дітей та дорослих відбулася презентація збірника документів та матеріалів «Шепетівський окружний музей у Славуті (1926–1935)» кандидата історичних наук, джерелознавця, архівіста, директора Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного Владислава Берковського. Про це йдеться на сайті Славутської міської ради.

У збірнику представлені документи, які відображають історію заснування та діяльності провідної музейної установи північних районів сучасної Хмельницької області — Шепетівського окружного музею у місті Славуті. До збірника також увійшли окремі дослідження працівників музею періоду 1926–1932 рр. Видання стане корисним та пізнавальним науковцям, вчителям, студентам, краєзнавцям, а також для усіх, кому цікава історія рідного краю.

«Одного разу, під час роботи, мені до рук потрапила одна архівна справа, яка стосувалася Шепетівського окружного музею. Заради цікавості, піднявши її, виявилося, що ніякий він не Шепетівський, а Славутський музей, адже він називався Шепетівський окружний краєзнавчий музей у Славуті, який діяв з 1926 року фактично по 1935 рік у нашому місті. І це був не просто рівень невеликого районного музею, а потужної установи, яка входила до складу Всеукраїнської академії наукПі, — розпочав знайомство із книгою її автор. — Ідея зібрати документи, сформувати збірник тривала протягом 4 років. Варто відзначити, що для пошуку документів було задіяно величезну кількість архівів».

Далі, презентуючи відеоряд, пан Владислав ознайомив гостей зустрічі із особистостями, які стали засновниками краєзнавчої справи Славутчини, та їх діяльністю. Серед них — Володимир Кочубей, який і став перший директором Шепетівського окружного музею у Славуті.

Своє захоплення презентованим виданням висловили Владиславу Берковському керівники музейної справи Нетішина та Шепетівки, які наголосили, що така робота — це ціле відкриття історії Славутчини.

На завершення обговорили цікаві ідеї та поділилися планами про подальше дослідження краю. Зокрема, Галина Фурманчук зазначила, що під час підготовки до друку видання «Шепетівський окружний музей у Славуті (1926–1935)» було озвучено ідею видати книгу про Славутський конєзавод — це теж дуже цікава тема.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВ одній із громад Шепетівського району комунальники започаткували акцію порятунку чотирилапих
Славутчанка розповіла про сон бабусі, який допоміг пережити голод у 1933 році
Славутчанину, який побив матір свого сина, присудили 170 гривень штрафу
У Славуті шукають людей, які могли стати свідками вандалізму в парку
У Славуті рятувальники та соцпрацівники спільно проведуть роз’яснювальну роботу щодо пожежної безпеки
У Славуті 17 тисяч штрафу повинна заплатити керуюча магазином, яка не дотрималася карантинних вимог

Читайте у цій рубриціГолод 1933-го на Поділлі: жорстокі факти і цифри
У грудні 1932-го на Шепетівщині селяни почали вмирати від голоду
В Ізяславі у культовій споруді співіснують — костел, редакція газети, школа мистецтв і трудовий архів
В Ізяславській в’язниці було знайдено дві скрині з церковними коштовностями
Жителька Полонного на городі викопала нові експонати для місцевого музею
У Шепетівці за два роки окупації розстріляли 6000 євреїв