Як танкісти звільняли Шепетівку

Бої за Шепетівку під час Другої світової війни тривали з 27 січня по 11 лютого 1944 року. За цей період сотні бійців здійснили героїчні подвиги.

Із спогадів Осипова Д. А., командира танкового взводу 13-ої гвардійської танкової бригади:

«…Відповідно до розробленого командуванням плану о 9 год. 20 хв. 10 лютого 1944 року розпочалася артилерійська підготовка, яка ознаменувала початок штурму міста.

Під прикриттям артилерійського вогню танки 13-ї танкової бригади з бійцями стрілецьких дивізій перейшли у наступ.

Очолювали наступ танкісти 1-го та 2-го танкових батальйонів під командуванням гвардії майора О. М. Мороза та гвардії майора Г. І. Диркова. З боями танкісти увірвались на вулиці міста».

Згадує командир 13-ї танкової бригади Л. І. Бауков:

«Першими увірвались на вулиці міста танки командирів рот гвардії старших лейтенантів Б. К. Кошечкіна, І. Л. Новосельцева, І. П. Фролова. Вміло та мужньо в умовах бездоріжжя діяли екіпажі танкістів-офіцерів В. О. Ігнатьєва, О. Л. Зубок, О. М. Пікалова, Ф. Я. Спахова, М. Ф. Рукавичко, В. В. Білозерцева, В. А. Вороніна, А. С. Воробйова і багатьох інших»

Із спогадів О. М. Мороза:

«…танковий бій в армії вважають самим страшним боєм, а в Шепетівці ми вели вуличні танкові бої. 10 лютого до 12 год. танки батальйону, яким я командував були в центрі міста».

Екіпаж танка Олександра Мороза вів жорстокий бій на південно-західній околиці міста, підбив два танки. Майора було поранено, та він продовжував керувати боєм. За звільнення Шепетівки нагороджений орденом Червоної Зірки.

Передають картину бою листи В. В. Ігнатьєва, командира танкового взводу:

«…запам’ятався двобій з німецьким «тигром», який йшов в лоб на мій танк. Першим вистрілив німець — промахнувся, мій снаряд попав в башню «тигра». Все кругом стріляло, здавалось плавиться метал. На вулицях німецькі трупи, підбиті танки, руїни…»

У пам’ять про героїв-визволителів на площі Слави Шепетівки стоїть танк Т-34 — пам’ятник воїнам-танкістам.

Поділитися посиланням1 коментар до статті «Як танкісти звільняли Шепетівку»

  1. Віктор Д. коментує:

    Бандерівці і тоді були у засідках в глибоких схронах?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці