Одна з перших аптек у Шепетівці працювала ще в 19 столітті

Ще наприкінці 19 століття в Шепетівці вже діяла приватна аптека, яка, на думку історика Марії Юзлової, могла знаходитися на вулиці Базарній:

— Неподалік цього місця розташовувався ринок, тому логічно, що саме там і відкрили аптеку. Ліки — порошок чи горошки — виготовляли в ній. Це могли бути спеціальні розчини та інші фармацевтичні засоби.

Робоче місце аптекаря більш нагадувало лабораторію, де ліки виготовляли, а згодом продавали. Холодильників на той час ще не існувало, тому товар тримали у льохах:

— Щодо навчання, то частіше воно відбувалося в самій аптеці. Туди здавали вчитися дітей, як на прикладі, бакалійної лавки чи кузні. Але в нашому місті в більшості аптекарською справою займалися представники єврейського населення, ймовірно, свої знання тодішній фармацевт міг передавати своїм дітям, чи близьким родичам.

В середині 19-го століття аптекарів величали магістрами фармації. Право присуджувати ці ступені мали такі університети, як Московський, Петербурзький та Військово-медична академія. Конкуренцію для них складали магазини-дрогерії. Де, крім товарів санітарії та гігієни, також продавали готові ліки. Але про наявність драгорії у Шепетівці, на жаль, відомостей знайти не вдалося.

Вже на початку 20-го століття фармацевтичний бізнес набув популярності, а товари з аптеки продавали в інших торгівельних точках. Про це зазначалося в бізнес-довідниках Російської імперії 1903–1913 рр.

— Деякі аптечні товари цілком могли продавати в лавках. Скоріше, це стосувалося таких, що тривалий час не псувалися, — продовжила історик.

Одна з найстаріших аптек радянського періоду функціонувала у історичному районі міста — неподалік пам’ятника 400-річчя Шепетівки.

— До війни у цьому приміщенні знаходився окружний комітет партії та комсомолу. У повоєнні часи там була вже аптека № 6. У вісімдесятих приміщення знесли, а на цьому місці нині знаходиться знайомий всім містянам сквер.

Нині в Шепетівці є десятки аптек, а фармацевтичний бізнес процвітає. Рівень обслуговування на високому рівні, адже необхідні ліки можна придбати цілодобово.

— Професія фармацевта у місті затребувана. Щонайменше один раз на два місяці з’являються вакансії. Є попит на таких фахівців як в місті так і в районі — Гриців і Судилків, — розповів Олександр Ребекевша.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Одна з перших аптек у Шепетівці працювала ще в 19 столітті»

  1. В коментує:

    Жодного доказу того, що “одна з перших аптек” в Шепетівці належала єврею, самі припущення і пусті слова. Поданий список із єврейськими прізвищами абсолютно не стосується Шепетівки.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці