Кілька порад, як економити на опаленні житла

Кілька порад, як економити на опаленні житла

Як відомо, на фоні постійного зростання тарифів на комунальні послуги і на теплопостачання, зокрема, перед жителями багатоповерхівок все гостріше постає питання: як можна зекономити на опаленні. Воно актуальне, як для користувачів централізованого теплопостачання, так і для тих, хто вже встановив собі індивідуальне. І найпершою порадою, яку зазвичай дають фахівці — це встановлення лічильників тепла https://poverka.org.ua/montazh-lichylnykiv-tepla.

На чому ж можна зекономити?

  1. Як вже було сказано, потрібно встановити теплолічильник. Це такий пристрій, який дозволяє обраховувати тепло, що споживається та регулювати його інтенсивність. Такий лічильник може бути встановлений на весь багатоквартирний будинок, окремий під’їзд чи квартиру.
  2. Провести енергоаудит будинку. Це комплекс заходів з обстеження будинку, які дозволять оцінити побічні втрати тепла у ньому, визначити потенціал для подальшого енергозбереження. За результатами такої перевірки, стане зрозуміло, на що доцільно спрямувати зусилля та кошти. До речі, наявність такого висновку стане в нагоді для отримання теплих кредитів, аби утеплити фасад чи замінити дах, двері чи вікна.
  3. Утеплити помешкання. В першу чергу, замінити вікна на більш енергозберігаючі, утеплити балкони та лоджії. Також, слушним заходом стане утеплення зовнішніх стін квартири чи будинку.
  4. Встановити відбиваючі екрани за радіаторами опалення. Вони будуть відбивати інфрачервоне випромінювання від холодних стін і повертати його назад у приміщення.

Існують і загальні поради. Насамперед, це створення ОСББ. Об’єднавшись, власники квартир зможуть комплексно підійти до енергозбереження — замовити енергоаудит, отримати пільговий кредит, можливо, встановити модульну котельню.

Ще одним кроком може стати відмова від централізованого опалення і встановлення індивідуального. Залежно від технічних умов, це може бути газове чи електричне опалення. Але без виконання зазначених раніше заходів з енергоефективності, зміна способу опалення може бути неефективною.

Втім, перед тим, як вживати будь-які заходи — відмова від централізованої системи, встановлення квартирного лічильника, заміна радіаторів опалення, — потрібно добре підрахувати всі витрати на виконання робіт і подальшу експлуатацію, що дозволить оцінити доцільність такого рішення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерівТеґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці на двох міських автобусних маршрутах зміниться графік руху
У Шепетівці розпочали опалювальний сезон
Додатковий обігрів для квартири або офісу: вибір та переваги електричних обігрівачів
Економічні переваги використання геотермальних грунтових теплових насосів для опалення
На виконкомі у Шепетівці проголосували за присвоєння звання «Мати-героїня» та відключення будинків від централізованого опалення
Як підключити газовий котел до акумулятора

Читайте у цій рубриціВикористання нестандартних ємностей у різних галузях: від пластику до металу
«АВМ АМПЕР»: Високоякісне Електрообладнання та Розподільчі Пристрої для Надійних Енергетичних Рішень
Арбітраж трафіку: що це таке простими словами і які популярні ніші
Вигоди та ризики: купівля вживаного iPhone
Особливості предметної фотосесії: що треба знати
Фотосесія як цікавий подарунок
FacebookTelegramViberWhatsAppX