На що звертають увагу роботодавці при пошуку нового співробітника

На що звертають увагу роботодавці при пошуку нового співробітника

Професійний стаж, володіння іноземними мовами та наявність профільних й універсальних навичок — зрозуміло, що ці аспекти першими оцінюються у потенційного співробітника. Проте якщо ви хочете знайти роботу, то маєте знати, що цим переліком критерії HR-менеджерів не вичерпуються. Експерти міжнародного кадрового порталу GRC дослідили, на що ще звертають увагу роботодавці при пошуку нового співробітника.

Почнемо з того, що найчастіше HR-менеджер або рекрутер оцінює не тільки і не стільки ваші професійні знання, скільки перевіряє, чи впишетеся ви в структуру компанії та колектив. Тому логічно, що після того, як потенційний роботодавець перевірить, чи підходите ви за основними критеріями (досвід і професійні навички), він буде оцінювати інші аспекти, які прямо чи опосередковано впливатимуть на якість та ефективність вашої роботи.

Спеціалазовані кадрові агентства, наприклад, які підбирають вакансії для моряків, можуть мати власні критерії оцінювання таких спеціальностей, як: капітан, старпом, механік тощо. Якщо шукаєте достойну пропозицію роботи в морі — на порталі Marine MAN завжди найкращі вакансії для моряків.

Так, ТОП-5 найважливіших критеріїв для учасників опитування виглядає таким чином:

Особистісні якості

Майже 9 з 10 роботодавців (90 %), які взяли участь в опитуванні, заявили про те, що, оцінюючи кандидата, вони звертають увагу на його особистісні якості. Які саме? Залежить від вакансії та компанії. Наприклад, у вакансіях часто фігурують комунікабельність, відповідальність, мобільність, стресостійкість, уважність тощо.

Додаткова освіта (курси, тренінги)

Навчання протягом усього життя (lifelong learning) — must have для всіх фахівців, які хочуть бути затребуваними. І дослідження це підтверджує. Адже абсолютна більшість роботодавців (57 %) звертає увагу на проходження кандидатом додаткових курсів і тренінгів. Цікаво, ще цей критерій навіть дещо важливіший, ніж наявність вищої освіти.

Вища освіта

Згідно з опитуванням трохи більше половини всіх респондентів (52 %) звертає увагу на наявність вищої освіти. А, наприклад, деякі роботодавці з IT-галузі говорять про те, що IT-школи чи курсів достатньо для того, щоб «увійти в IT», ставши, наприклад, «кодером». Проте стати саме інженером з таким бекграундом буде важко. Оскільки для успішної роботи у цій спеціалізації володіння методологією проведення досліджень, певний спосіб мислення, які формуються та набуваються під час здобуття профільної вищої освіти, є критично важливими.

Досвід роботи в інших спеціальностях (не в тій, на яку кандидат претендує зараз)

Для тих, хто замислюється про перекваліфікацію та зміну професії, буде цікаво, що 47 % опитаних з числа респондентів звертають увагу не тільки на профільний досвід, але й той, який не стосується напряму бажаної посади.

Вік кандидата

Останній критерій з ТОП-5 при оцінці кандидатів — вік. Хоча багато компаній зараз прагнуть до побудови age diversity всередині колективу (тобто до розмаїття й рівноправності всіх вікових груп), лишаються й ті, хто більше схиляється до однорідних колективів. Часто в цьому разі роботодавці керуються думкою, що таким співробітникам буде легше знайти спільну мову і, як наслідок, налагодити ефективну роботу.

А ще…

Окрім вищеназваних критеріїв, роботодавці оцінюють, чи знає кандидат іноземні мови (38 %), його рекомендації з попередніх місць роботи (37 %), особисту інформацію пошукача про себе, його хобі (36 %). Ще чверть респондентів з великою ймовірністю перевірить сторінки пошукача у соціальних мережах. А от волонтерський досвід, який дуже популярний за кордоном, буде оцінений лише 1 % роботодавців з числа опитаних.

На що звертають увагу роботодавці при пошуку нового співробітника

Нагадаємо, за даними Хмельницького обласного центру зайнятості, швачки та водії — найбільш актуальні вакансії в серпні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Хмельницькому ніхто не забажав обійняти посаду головного ІТ спеціаліста суду
Вибір рекрутера для підбору фахівців в IT — з чого почати?
Скільки мешканців Хмельниччини працевлаштувалися через центри зайнятості?
Хмельницькому міськрайонному суду загрожує фінансовий колапс
У Хмельницькій області на одну вакансію претендує 9 безробітних
На Хмельниччині у ТОП-10 вакансій ввійшла — молодший інспектор поліції

Читайте у цій рубриціЯк за допомогою літньої сукні перетворити фігуру?
Особливості та переваги готівкового кредиту та інших позик в UKRSIBBANK
Кращі смартфони від Xiaomi
Купити теплу підлогу в Україні
На замітку юної господині: як засіяти город і отримати хороший урожай?
Швидка фінансова допомога — онлайн-позики та їх переваги