На що звертають увагу роботодавці при пошуку нового співробітника

Професійний стаж, володіння іноземними мовами та наявність профільних й універсальних навичок — зрозуміло, що ці аспекти першими оцінюються у потенційного співробітника. Проте якщо ви хочете знайти роботу, то маєте знати, що цим переліком критерії HR-менеджерів не вичерпуються. Експерти міжнародного кадрового порталу дослідили, на що ще звертають увагу роботодавці при пошуку нового співробітника.

Почнемо з того, що найчастіше HR-менеджер або рекрутер оцінює не тільки і не стільки ваші професійні знання, скільки перевіряє, чи впишетеся ви в структуру компанії та колектив. Тому логічно, що після того, як потенційний роботодавець перевірить, чи підходите ви за основними критеріями (досвід і професійні навички), він буде оцінювати інші аспекти, які прямо чи опосередковано впливатимуть на якість та ефективність вашої роботи.

Так, ТОП-5 найважливіших критеріїв для учасників опитування виглядає таким чином:

Особистісні якості

Майже 9 з 10 роботодавців (90 %), які взяли участь в опитуванні, заявили про те, що, оцінюючи кандидата, вони звертають увагу на його особистісні якості. Які саме? Залежить від вакансії та компанії. Наприклад, у вакансіях часто фігурують комунікабельність, відповідальність, мобільність, стресостійкість, уважність тощо.

Додаткова освіта (курси, тренінги)

Навчання протягом усього життя (lifelong learning) — must have для всіх фахівців, які хочуть бути затребуваними. І дослідження це підтверджує. Адже абсолютна більшість роботодавців (57 %) звертає увагу на проходження кандидатом додаткових курсів і тренінгів. Цікаво, ще цей критерій навіть дещо важливіший, ніж наявність вищої освіти.

Вища освіта

Згідно з опитуванням трохи більше половини всіх респондентів (52 %) звертає увагу на наявність вищої освіти. А, наприклад, деякі роботодавці з IT-галузі говорять про те, що IT-школи чи курсів достатньо для того, щоб «увійти в IT», ставши, наприклад, «кодером». Проте стати саме інженером з таким бекграундом буде важко. Оскільки для успішної роботи у цій спеціалізації володіння методологією проведення досліджень, певний спосіб мислення, які формуються та набуваються під час здобуття профільної вищої освіти, є критично важливими.

Досвід роботи в інших спеціальностях (не в тій, на яку кандидат претендує зараз)

Для тих, хто замислюється про перекваліфікацію та зміну професії, буде цікаво, що 47 % опитаних з числа респондентів звертають увагу не тільки на профільний досвід, але й той, який не стосується напряму бажаної посади.

Вік кандидата

Останній критерій з ТОП-5 при оцінці кандидатів — вік. Хоча багато компаній зараз прагнуть до побудови age diversity всередині колективу (тобто до розмаїття й рівноправності всіх вікових груп), лишаються й ті, хто більше схиляється до однорідних колективів. Часто в цьому разі роботодавці керуються думкою, що таким співробітникам буде легше знайти спільну мову і, як наслідок, налагодити ефективну роботу.

А ще…

Окрім вищеназваних критеріїв, роботодавці оцінюють, чи знає кандидат іноземні мови (38 %), його рекомендації з попередніх місць роботи (37 %), особисту інформацію пошукача про себе, його хобі (36 %). Ще чверть респондентів з великою ймовірністю перевірить сторінки пошукача у соціальних мережах. А от волонтерський досвід, який дуже популярний за кордоном, буде оцінений лише 1 % роботодавців з числа опитаних.

Нагадаємо, за даними Хмельницького обласного центру зайнятості, швачки та водії — найбільш актуальні вакансії в серпні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціРемонт бойлера власноруч