Стійкість картопляного жука до інсектицидних речовин. Чим боротися зі шкідниками?

Протягом декількох років проблема стійкості жука до деяких активних речовин інсектицидів також зростає. Це пов’язано з багаторічним використанням для захисту плантацій препаратів однієї і тієї ж хімічної групи, особливо це стосується фосфорорганічних і піретроїдів. Сучасні інсектициди для картоплі вимагають оновлення, в іншому випадку застарілі версії препаратів скоро втратять актуальність.

Боротьба з колорадським жуком

В останні роки спостерігається динамічний зсув в асортименті інсектицидів, призначених для боротьби з жуком. В кінці 80-х років і в першій половині 90-х років переважали піретроїди, в той час як в даний час все частіше використовується сучасна група інсектицидів — хлорнікотініли.

  1. Ці речовини при нанесенні на рослини картоплі дуже швидко проникають вглиб листя, тим самим захищаючи їх від несприятливого впливу агрокліматичних факторів (опадів, сонячної радіації).
  2. У рослині хлорнікотініли, а також неонікотиноїди переміщуються разом з водою і мінеральними солями, головним чином, до молодих стебел і листя, проявляючи довгостроковий ефект.
  3. Вплив на жуків відбувається через шлунково-кишковий тракт, і ефект спостерігається вже в перший день після процедури обприскування рослин.

Протягом декількох років в різних районах країни популяції колорадського жука зростає, стійкість до обраних активних речовин інсектицидів, спостерігаються протягом декількох років. Така ситуація обумовлена багаторічним застосуванням для захисту плантацій інсектицидів однієї і тієї ж хімічної групи — особливо це стосується фосфорорганічних і піретроїдів.

Новітні рішення

Тому, щоб запобігти виникненню імунітету жука і тим самим підвищити ефективність боротьби, необхідно чергувати застосування інсектицидів з різних хімічних груп з різними механізмами дії. Хлорнікотиніли і неонікотиноїди не володіють перехресним опором піретроїдів, карбаматів і фосфорорганічних препаратів. Вони також мало шкідливі для людей і тварин. Низькі дози активної речовини на 1 га додатково забезпечують високий ступінь безпеки для людини і навколишнього середовища. Стратегія запобігання стійкості колорадського жука до використовуваних інсектицидів повинна враховувати ряд елементів, в тому числі: використання інсектицидів, що належать до різних діючих хімічних груп і містять різні активні речовини.

Підвищення ефективності застосовуваних інсектицидів завдяки правильному терміну процедури, оптимальній температурі на плантації під час процедури, що відповідає ефективній дії даного інсектициду і правильній техніці захисту рослин.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціЯк зберегти здоров'я печінки