Як уникнути штрафу за самочинне будівництво

Як уникнути штрафу за самочинне будівництво

Чоловік має у своєму житті зробити 3 речі: побудувати будинок, посадити дерево, виростити сина. Важлива умова щодо будівництва: варто дотримуватися усіх законодавчих норм, щоб без труднощів потім його передати у спадок дітям.

— Якщо не дотримуватися процедури введення об’єкту в експлуатацію доведеться сплатити до 80 тисяч штрафу за самочинне будівництво, — попереджає директор районного БТІ Віталій Майданець. — Найголовнішою умовою для забудови є наявність задокументованої власності на землю.

Звичайно, якщо немає бажання пройти самостійно усі бюрократичні перепони, можна звернутися у фірми, які спеціалізуються на введенні об’єктів в експлуатацію.
Перш ніж прийняти рішення, який шлях обрати, варто дізнатися про кожний крок, що наблизить забудовника стати власником будинку.
Отож, якщо планує будівництво, в першу чергу, потрібно звернутися до архітектурної служби із заявою отримати містобудівні умови.
Потім проєкт передати ДАБІ (державна архітектурно-будівельна інспекція), що знаходиться у ЦНАПІ.

— Якщо не отримали від ДАБІ дозволу у встановлені терміни, можна розпочинати будівництво, — пояснили у БТІ. — Але обов’язково збережіть копію повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Після завершення будівельних робіт потрібно звернутися до БТІ, щоб замовити технічний паспорт.

— Вже з технічним паспортом потрібно звернутися у відповідний ЦНАП, щоб отримати Декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, — додали в БТІ. — Якщо земельна ділянка перебуває у приватній власності, як правило, ніяких труднощів щодо отримання такої декларації не виникає. Можливі зауваження, які потрібно усунути у встановлені терміни, але ніяких юридичних наслідків не несе, боятися позапланових перевірок не потрібно.

В подальшому реєстраційний номер декларації є підтвердженням того, що будинок введений в експлуатацію, і господар має всі законні підстави звернутися до державного реєстратора, щоб оформити право власності на будинок.
До того ж, любителі зводити на ділянці додаткові споруди можуть спокійно без отримання дозволів будувати альтанки, теплиці, гаражі без фундаментів, басейни, погреби, тераси, ґанки, криниці, свердловини.
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНе карантином єдиним: чим у Шепетівці запам’ятався 2020-й рік
Полонне будували як ідеальне місто
У Славуті вогонь знищив дах житлового будинку
У Полонному внаслідок пожежі згорів дах житлового будинку
Два інвестиційних проєкти у Шепетівському районі потрапили до переліку пріоритетних для держави
У Шепетівському районі через коротке замикання ледь не згорів будинок

Читайте у цій рубриціЩо таке сідловий тягач, і як він облаштований?
Що таке повітродувки і в чому їх особливості?
Обладнання гастрономічних закладів — професійні посудомийні машини
Особливості гуртової торгівлі мобільними пристроями
Сходи на горище: підбір та догляд
Застосування коворкінгу на практиці