Рак простати

Рак простати

Причини виникнення хвороби

Якщо формується онкологічний процес у клітинах передміхурової залози (рак простати), то потрібно якомога швидше відреагувати. Передміхурова залоза відіграє важливу роль у процесі вироблення сперми, тому порушення її функціональності суттєво погіршує можливість запліднення яйцеклітини. Але зазвичай онкологія розвивається у чоловіків після 50 років.

Причинами злоякісного переродження клітин простати стають вікові зміни організму та генетична схильність. Також серед факторів ризику виділяють незбалансоване харчування, ведення малорухливого способу життя, куріння, роботу в сферах, які передбачають постійний контакт з токсичними канцерогенними речовинами. Існує ризик переродження доброякісної аденоми простати в рак, якщо вона не буде своєчасно видалена.

Симптоматика раку простати

Незалежно від того які фактори спровокували онкологічний процес, чоловікові слід звернути увагу на наступні симптоми:

  • поява болю та дискомфорту при випорожненні сечового міхура;
  • порушення ерекції статевого члена;
  • зменшення кількості сперми при еякуляції;
  • поява крові у сечі або спермі.

Підступність раку передміхурової залози полягає в тому, що на ранніх стадіях формування він може розвиватись безсимптомно. Тому чоловікові важливо проходити регулярні профілактичні огляди в уролога, навіть якщо його нічого не турбує. Це допоможе виявити хворобу на першій стадії, коли пухлина має невеликі розміри та може бути видалена зі збереженням функціональності простати.

Сучасні технології лікування раку простати

На першій та другій стадіях хвороби може проводитись простатектомія — видалення ураженої раком простати. До цієї техніки можна вдатись, якщо пухлина не вийшла за межі органу та не почала метастазувати. В сучасних умовах передміхурову залозу можна видалити без розрізів на тілі. За лапароскопічною технологією процедура здійснюється через невеликі проколи на черевній стінці, а за трансуретральною — через природний отвір уретри.

Малотравматичні методики дозволяють зменшити реабілітаційний період та мінімізувати ризики інфікування. Якщо спостерігаються метастази, то для боротьби з ними та пригнічення злоякісних клітин використовуються хіміотерапію та променеву терапію. З третьої стадії раку простати необхідне складне та тривале лікування.

Оптимальний спосіб лікування онкології простати визначається для кожного чоловіка окремо після проходження глибинної діагностики. Важливими її складовими є УЗД органів сечовидільної системи, гістологічне дослідження біологічного зразку тканини простати, МРТ та КТ передміхурової залози, можуть призначатись додаткові обстеження.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Уретрит: Причини, симптоми та лікування
У госпіталі на Львівщині перестало битися серце захисника з Шепетівщини
Сезон носовичків та червоних очей: що допоможе впоратися з алергією на пилок?
Ефективність бальнеологічного лікування у Трускавці

Читайте у цій рубриці


Необхідні прилади для сучасного магазину чи супермаркету
Особливості та вибір ноутбуків Hewlett Packard
Ефективні рішення для вашого авто: Bestautoparts у допомогу
Відкрийте світ повітряних пригод для вашої дитини
FacebookTelegramViberWhatsAppX