Ефективність бальнеологічного лікування у Трускавці

Ефективність бальнеологічного лікування у Трускавці

Природні мінеральні води використовувалися як природний засіб для боротьби з різноманітними захворюваннями протягом досить тривалого часу. На принципово новий рівень у цьому питанні вийшли древні Греки. Грамотний вибір санаторію в Трускавці дозволить позбутися фізичних болів, які переслідують у повсякденному житті. Повернути втрачене здоров’я, а в деяких випадках лікування сприятиме регенерації клітин печінки після ураження їх гепатитом.

Але, бальнеологічне лікування може дати нульовий ефект, якщо систематично ігнорувати рекомендації лікарів, під час проходження повноцінного курсу лікування. Мінеральна вода із джерела у поєднанні з фізіотерапевтичними процедурами допомагає боротися з численними захворюваннями. В умовах профільного санаторію лікування відбувається під постійним наглядом лікарів, які можуть вчасно коригувати процедури, або призупинити їх, якщо необхідний результат досягнуто.

Як лікує мінеральна вода?

Маючи складний мінеральний, а в деяких випадках і вуглецевий склад, вода на хімічному рівні змінює обмінні процеси. Кожен компонент, у суворій пропорції, впливає на певні органи. Стимулюючи їх виробляти окремі гормони, пригнічуючи надмірне їх виробництво чи стимулюючи загоєння ушкоджених клітин. Бальнеотерапія може бути у вигляді питного складу, або занурення тіла у ванну з мінералкою, ропою. Основними лікувальними показниками варто виділити:

 1. Унікальний хімічний склад (луги, кислоти, мінерали, хлориди).
 2. Кислотність впливає на питний склад або виключно зовнішнє застосування.
 3. Температурний показник, лише окремі води слід пити теплими.
 4. Показник мінералізації, небезпечно вживати занадто концентрований склад.
 5. Наявність окремих особливо рідкісних хімічних елементів.

Більшість природних лікувальних мінеральних вод, що використовуються на популярному курорті Трускавець, мають слабку чи середню мінералізацію. Вона м’яко, але наполегливо впливає на організм, сприяючи одужанню. Ропа, або насичена солями вода використовується лише в окремих випадках для місцевого лікування під строгим контролем медичного персоналу. Вона може бути потенційно небезпечною для здорової людини.

Важливо: бальнеологічне лікування у Трускавці буде ефективним лише у санаторії. Самостійне вживання води з доступних джерел не дасть позитивного результату. Оскільки самостійно визначити дозу без отримання численних аналізів, неможливо. Більшість процедур мають доповнюватися правильним харчуванням та додатковими фізіотерапевтичними втручаннями.

Доступні мінеральні води на курорті

Вода, потрапляючи в ґрунт, проходить досить довгий шлях, доки не повернеться назад на поверхню у вигляді мінерального джерела з унікальним хімічним складом. У деяких випадках цей процес затягується на кілька років. Але для звичайної людини та в бальнеологічному лікуванні важливий не процес, а унікальний та стабільний хімічний склад. Існує досить велика різноманітність мінералок. Лікар вибирає ту, яка гарантовано буде корисною при чинних захворюваннях внутрішніх органів, суглобів, м’язової маси або опорно-рухового апарату. Популярними варто виділити такі напрямки:

 • сірководень у воді допомагає загоювати рани, бореться зі шкірними захворюваннями, стабілізує роботу серця;
 • йодо-бромна мінералка допомагає нормалізувати нервову систему, позитивно впливає на кровообіг та щитоподібну залозу;
 • магній не тільки допомагає із серцевими захворюваннями, а й рекомендований людям з постійним розумовим навантаженням на роботі;
 • сульфатна мінеральна вода допомагає у виробленні жовчі, легкий проносний ефект на організм людини;
 • лужна мінералка чудово бореться з камінням у нирках, відновлює м’язи після фізичного навантаження;
 • хлорид у помірних кількостях відновлює роботу шлунково-кишкового тракту.

Однією з головних переваг джерел мінеральних вод у Трускавці, варто виділити той факт, що більшість з них має змішаний склад. Він настільки добре збалансований самою природою, що має по-справжньому комплексну дію на організм. Більшість джерел мають власні назви, та їхній ефект на організм людини вивчений повною мірою. Санаторне лікування у Трускавці — це можливість повернути здоров’я, яке було втрачено неправильним харчуванням чи будь-якою іншою причиною.

Реабілітація в умовах курорту Трускавець

Ще один вид лікування та відпочинку, про який багато хто забуває. Після тривалої хвороби, проведеної хірургічної операції або фізичної травми суглобів, переломів, вивихів, потрібна тривала та грамотно організована реабілітація. Крім цього, відновити організм просто необхідно після перенесеного гострого респіраторного захворювання. Достатньо провести в санаторних умовах 12–14 днів, щоб організм досить зміцнів, людина повернула самостійність та користь для суспільства. Реабілітація в умовах санаторію виглядає так:

 1. Профілактичне вживання мінеральної води, що рекомендується.
 2. Поліпшене дієтичне харчування 3–5 разів на день за призначенням лікаря.
 3. Регулярні фізичні навантаження, у тому числі розтяжки у воді, ванни.
 4. Відвідування штучних соляних печер, аромотерапія для легень.
 5. Інші, специфічні процедури, що проводяться у медичних центрах санаторіїв.

Санаторії, орієнтовані на реабілітаційні програми, мають відповідну інфраструктуру. Легке, без перешкод переміщення людей з обмеженими фізичними можливостями, робочі ліфти з широкими кабінами. Збільшена кількість обслуговуючого персоналу, щоб приділити увагу всім відпочивальникам. Реабілітаційний туризм лише набирає обертів на курортах Прикарпаття, а Трускавець вже має позитивні напрацювання у цій галузі.

Оптимальний час для бальнеологічного лікування

Мінеральна вода з джерел, що використовуються, має постійний хімічний склад, який не залежить від погодних умов та перепаду температур. Це дуже важливий показник, щоб рідина не могла нашкодити організму людини. Крім цього, відповідальні люди постійно проводять пробний забір мінеральної води з усіх джерел на контроль якості. Якщо мета приїзду лікування, це можна зробити будь-якої пори року. Комфорт у вибраному номері та повноцінне медичне обслуговування гарантовано. Є лише невеликі особливості сезонності перебування у Трускавці.

 • влітку у місті найбільше можливостей для неспішних прогулянок людей похилого віку;
 • осінь подарує помірну прохолоду всім, кому важко боротися з наслідками спеки у літній період;
 • зимовий відпочинок можна поєднати з тривалими новорічними святами та відсутністю великої кількості відпочивальників;
 • весна, прекрасний час, щоб оздоровити свій організм після тривалого холодного періоду.

Кожен сезон має свої переваги та можливі недоліки. Головне, не відкладати поїздку до бальнеологічного санаторію на тривалий час. Чим швидше розпочати лікування мінеральними водами, тим кращий результат можна буде отримати за короткий період часу. Зменшити витрати на лікування, не витрачаючи весь свій заощаджений раніше сімейний бюджет.

Як часто варто приїжджати на профілактику

З цим питанням краще проконсультуватися з лікарем. Він, на основі раніше проведеного бальнеологічного лікування, отриманого результату та особливостей вашого організму, може призначити точні терміни приїзду на курорт один чи двічі на рік. Трускавець комфортне місто, з добре розвиненою не лише медичною, а й туристичною інфраструктурою. Він притягує до себе як магніт, залишаючи після відпочинку лише приємні спогади.

Якщо ваш організм повністю здоровий або має незначні відхилення від норми, відвідування курорту один раз на рік або навіть у два, буде цілком достатнім, щоб й надалі не знати проблем із травленням, камінням у нирках, болях у суглобах та багатьох інших захворювань.

У місті є великий вибір профільних санаторіїв vsesanatorii.com/ua/ для лікування захворювання, навіть якщо воно перейшло в хронічну стадію. Лікарі роблять все можливе, щоб зняти біль та нормалізувати стан організму до стабільного. Наступні приїзди будуть спрямовані на те, щоб контролювати хворобу та не давати їй можливості захопити весь організм. У багатьох випадках виходить повністю повернути втрачене здоров’я, подарувавши радість від повсякденної роботи та побуту у родинному колі.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Рак простати
Уретрит: Причини, симптоми та лікування
У госпіталі на Львівщині перестало битися серце захисника з Шепетівщини
Сезон носовичків та червоних очей: що допоможе впоратися з алергією на пилок?

Читайте у цій рубриці


Вибір корму для дорослих собак: як забезпечити здорове та збалансоване харчування?
Різниця між вірусними та бактеріальними інфекціями
Чи можна чоловікові користуватися косметикою без помітки «для чоловіків»?
Краса із здоров’ям: догляд за волоссям
FacebookTelegramViberWhatsAppX