Безпека онлайн-кредитування: як захистити свої дані при отриманні кредиту на картку

Безпека онлайн-кредитування: як захистити свої дані при отриманні кредиту на картку

Нещодавні дослідження показали, що сфера мікрокредитування стала ще більш потрібною серед українців після початку повномасштабного вторгнення. Якщо пік зростання був у період пандемії, то зараз кількість клієнтів мікрофінансових компаній побільшала, попри те, що багато українців виїхали з країни. Це частково пов’язано з тим, що багатьом працівникам знизили зарплати, деяких відправили в безстрокову відпустку або скоротили. Ті, хто не втратив посаду, часто звертаються за кредитами на картку ще через те, що ціни на продукти, комунальні послуги та інше зростають, на відміну від оплати праці.

У зв’язку зі зростанням популярності МФО також збільшився запит на захист особистих даних клієнтів. Це важливо, оскільки більшість мікрофінансових компаній працюють через інтернет, і інформацію необхідно правильно обслуговувати, щоб вона не потрапила до рук третіх осіб.

Основні загрози та ризики онлайн-кредитування

Сьогодні більшість МФО регулярно оновлюють свої системи безпеки даних, щоб уникнути таких ситуацій.

 • Крадіжка особистої інформації. При обслуговуванні в МФО необхідно надавати особисті дані: ім’я, адресу, ІПН та ін. Зловмисники можуть зламати системи або використовувати фішингові атаки для крадіжки цих даних та зловживання ними.
 • Шахрайство. Неправдиві заявки на кредити та використання підроблених або вкрадених особистих даних для отримання кредитів онлайн.
 • Кібератаки. Сайти та програми, що надають онлайн-кредити, можуть стати об’єктом DDoS-атак, зломів, впровадження шкідливих програм, які можуть призвести до порушення роботи систем та витоку конфіденційної інформації.
 • Недостатній захист даних. Дотримання мінімальних заходів безпеки з боку кредиторів та несумлінних партнерів можуть призвести до витоку та компрометації конфіденційних даних клієнтів.
 • Фінансові ризики. Ризики є, зокрема, й у кредиторів. Наприклад, є клієнти, які не здатні повернути кредити. Зміни ставок, обмеження регулятора тощо можуть негативно вплинути на фінансову стійкість кредиторів.

Для зниження цих ризиків та загроз важливо використовувати надійні методи аутентифікації, моніторинг захисту даних, навчання співробітників з безпеки інформації та використання сучасних технологій захисту від кіберзагроз.

Заходи безпеки, яких необхідно дотримуватись

Безпека у фінансових відносинах — це відповідальність обох сторін. МФО має надавати надійні послуги, оновлювати системи безпеки. А клієнт має підтримувати конфіденційність даних зі свого боку.

Обов’язки клієнта

 • Використання надійних пристроїв та мереж.
 • Створення сильних паролів, які регулярно оновлюються. Не варто також використовувати той самий пароль на всіх ресурсах.
 • Багатофакторна автентифікація (MFA) для облікових записів.
 • Бережне поводження з особистою інформацією. Не надсилайте особисті дані через ненадійні канали зв’язку та не відповідайте на підозрілі запити на надання особистої інформації.
 • Моніторинг фінансових операцій.

З боку кредитора

 • Шифрування даних для захисту особистих даних клієнтів під час їх передачі та зберігання.
 • Захист мережевих ресурсів за допомогою брандмауерів, антивірусних програм, систем виявлення вторгнень.
 • Навчання персоналу з питань безпеки інформації.
 • Регулярні аудити та тестування, щоб виявляти вразливості та покращувати системи захисту.
 • Дотримання законодавства, норм регулятора.

Роль держави у забезпеченні безпеки фінансових операцій в інтернеті

Національний банк України здійснює регулювання всіх фінансових інституцій країни та контролює їх діяльність. Банки, і навіть МФО, які надають кредит онлайн на картку, зобов’язані виконувати всі норми регулятора.

Держава розробляє та впроваджує стандарти безпеки інформації для фінансових інститутів, включаючи вимоги до шифрування даних, автентифікації користувачів, захисту від кібератак та інші аспекти безпеки.

Україна активно співпрацює з міжнародними партнерами, переймає досвід та експертизу з безпеки та координації заходів щодо боротьби з кіберзлочинністю.

Крім того, держава зобов’язана проводити освітні кампанії, щоби підвищувати рівень обізнаності громадян у питаннях фінансів. Окрім онлайн-кредитів, є безліч ініціатив, які проводять мікрофінансові компанії за підтримки НБУ.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПоради, як отримати кредит, якщо немає довідки про доходи
Жінку з Хмельниччини ошукав роботодавець, який займається криптовалютою
Працівник «антикредитної» компанії зробив мешканці Шепетівщини вигідну пропозицію: чим все закінчилося
У мешканців Хмельниччини шахраї виманили гроші за елементарними схемами
Кредити для споживачів: у яких випадках їх варто брати?
Як шахраям вдалося оформити на жительку Хмельниччини 9 мікропозик

Читайте у цій рубриціВеликодні букети: символіка та особливості
Поради, як отримати кредит, якщо немає довідки про доходи
Порівняльна характеристика пластикових та дерев’яних вікон
Інтернет-магазин одягу Блават
Міжнародні вантажоперевезення з компанією EA Logistic
Олімп військових інструментів: огляд товарів від Olvicom
FacebookTelegramViberWhatsAppX