Що таке гайвань та як її обрати

Що таке гайвань та як її обрати

Останнім часом українці все активніше почали цікавитись китайськими чайними традиціями. І це не дивно, адже ця країна є батьківщиною цього прекрасного напою. Проте люди, які тільки збираються поглиблюватись в це питання, стикаються з великою кількістю незрозумілих слів і термінів. Тому сьогодні пропонуємо поговорити про гайвань.

Для чого потрібна гайвань і чим вона краща за чайник

Гайвань — це спеціальна ємність для приготування та подачі чаю. Проте в Україні для цього використовують чайник. То навіщо заморочуватись, звикати до чогось нового? На це питання може бути кілька відповідь, які заразом і будуть перевагами гайвані:

  • Це красиво. Тонкий фарфор чи прозоре скло дозволяють спостерігати за заварюванням напою на кожному етапі. Верх посуду достатньо великий, щоб відкрити хороший огляд на вміст;
  • Зручність. Завдяки великому діаметру верху, всередину можна покласти об’ємне листя таких сортів, наприклад, як Білий піон чи Тай Пін Хоиу Куй та інші. Щоб помістити таку заварку в звичайний чайник, її доведеться пошкодити;
  • Регулювання швидкості зливу. Іноді треба опорожнити ємність дуже швидко. В гайвані для цього треба більше посунути кришку. В чайнику подібних опцій не передбачено — там завжди одна швидкість;
  • Охолодження чаю. Перед тим як розлити напій, можна знизити його температуру. Для цього потрібно зняти кришку. Звичайний чайник так само можна відкрити, проте площа кришки буде невеликою, тому ефективність лишиться замалою;
  • Чистота смаку та аромату. Фарфор такий матеріал, який не вступає в реакцію з напоєм, лишаючи тонкий аромат. А от глиняний посуд спочатку буде поглинати запахи, а коли накопичить їх, то почне віддавати;
  • Гайвань значно дешевша за ісинські чайники. Звісно є авторський посуд ручної роботи, який буде коштувати дорого, так само є й дешеві глиняні чайники сумнівної якості, тому все відносно.

Як обрати гайвань

Є кілька важливих параметрів, які слід врахувати для того, щоб вибрати хорошу ємність для заварювання чаю. Розглянемо їх детально.

Матеріал

Для виготовлення гайвані використовують фарфор, скло та глину. Перший варіант підходить до світлих улунів, білого та зеленого чаїв. Скло є універсальним матеріалом, перевагою якого є прозорість. А от глина чудово підходить до напоїв сильної ферментації.

Об’єм

Класична гавань може мати об’єм від 100 до 280 мл. Щоб обрати, який саме розмір підійде, слід визначитись, скільки людей буде приймати участь в чайній церемонії. Також при виборі можна враховувати об’єм піал.

Наприклад, якщо ми маємо ємність у 280 мл, то вона зможе наповнити 3 піали по 90 мл, а ще 10 мл залишиться на об’єм листя.

Які бувають гайвані

Найпоширеніша форма — це гайвань, яка складається з трьох частин, а саме з кришки, чаші та блюдця. Проте є й інші різновиди, які краще підходять до певних чаїв, або можуть сподобатися своїм дизайном.

Ізі гайвань — це посуд з «дзьобиком» — тобто трикутним виступом з одного боку, що полегшує наливання напою. По боках є «вушка», щоб було зручно брати в руки

Сиборидаси — це вже не китайська, а японська гайвань. Вона дуже нагадує ізі, проте не має «вушок».

Якість

Незважаючи на те, який матеріал чи форма у гайвані, головним критерієм лишається якість посуду. Треба переконатися, що блюдце стоїть рівно, та не гойдається. Так само має добре закриватися кришка, без перекосів та нерівностей. Емаль повинна бути рівною, без напливів і сторонніх включень.

Через неправильну гайвань може постраждати смак та аромат напою. Вона зіпсує естетичне враження. Та найголовніше — низькоякісний посуд може стати причиною опіків.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПопулярність китайських автомобілів на українських дорогах
Різноманітність вишиванок у різних регіонах України: від Гуцульщини до Полісся
Закупівля та доставка товарів з Китаю для українських бізнесменів
На Хмельниччині виготовляють цілющий чай
Нові можливості для українців: купівля товарів у Китаї через різні канали
Доставка товарів з Китаю: важливість для бізнесу в Україні та пошук надійної транспортної компанії

Читайте у цій рубриціСтворення спортивного газону: як вибрати насіння, де купити?
Які матеріали має мати майстер для перманентного макіяжу?
Як обрати самоскид для виконання робіт?
Популярність китайських автомобілів на українських дорогах
Матеріальна допомога від держави: в якому банку краще відкрити рахунок на соціальні виплати
Професійні м’ясорубки в Україні
FacebookTelegramViberWhatsAppX