Причини нерівномірного зносу автомобільних шин

Причини нерівномірного зносу автомобільних шин

Покришки автомобіля піддаються чи не найвищим експлуатаційним навантаженням. Вони забезпечують надійне зчеплення з дорожнім покриттям, відповідають за керованість та маневреність транспортного засобу. Не дивно, що шини зношуються. Швидкість процесу залежить від інтенсивності експлуатації автомобіля. Згодом водій може помічати, що машина стала гірше виконувати команди кермового керування, довільно відхиляється від заданого курсу. Щоб дізнатися рівень зношування покришок, потрібно встановити машину на оборудование для развал-схождения та оглянути її. Нерівномірний знос покришок свідчить про можливі несправності автомобіля або порушення правил його використання.

Чому автомобільні покришки зношуються нерівномірно

Причинами цього можуть бути:

  1. Агресивний стиль водіння. При різких маневрах, гальмуваннях, зміні смуг руху протектор шин починає стиратися нерівномірно. Ще небезпечнішими є наслідки неакуратного водіння з наїздами на перешкоди на високій швидкості. При цьому можна пошкодити внутрішній каркас шини. Це призведе до втрати первісної міцності корду, збільшить ризик утворення гриж та інших дефектів.
  2. Неправильний тиск у шинах. Оптимальний рівень тиску є дуже важливим для довгої служби автомобільної гуми. Якщо покришки накачані дуже сильно, протектор прискорено стирається посередині. Недостатній тиск призводить до інтенсивного зношування гуми на бічних частинах.
  3. Дефекти амортизаторів. При зношених стійках амортизатори недостатньо ефективно компенсують навантаження при наїзді на перешкоди або рух по неякісному дорожньому покриттю. Через це шини піддаються нерівномірному навантаженню різної інтенсивності, через що швидко зношуються.
  4. Розбалансування коліс. Усунення центру маси диска викликає вібрацію і биття, через які покришки починають зношуватися нерівномірно. Це може бути прискорене стирання внутрішнього або зовнішнього краю, формування зношених ділянок посередині колеса.

Причиною нерівномірного зношування може стати навіть тривала стоянка машини в одному положенні. В цьому випадку постійний тиск усієї маси на одну ділянку покришки викликає її деформацію. Після того, як транспортний засіб почне експлуатуватися, на цій ділянці протектор стиратиметься швидше.

Як усунути нерівномірний знос покришок

Насамперед необхідно дотримуватися правил експлуатації транспортного засобу. Слід дотримуватися швидкісного режиму, відмовитися від різкого маневрування. Також важливо регулярно заганяти автомобіль на шиномонтаж та перевіряти балансування, виконувати розвал-сходження. Це допоможе уникнути нерівномірного зносу шин через неоднакове навантаження на окремі частини коліс. Якщо при наїзді на перешкоду або з інших причин колісний диск ушкоджується, не слід використовувати його. Така економія обернеться не лише псуванням самого диска та шини, а й проблемами з ходовою системою та підвіскою транспортного засобу.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЯк відремонтувати авто чи придбати нове під час карантину
Купити Шкода в Хмельницькій області
П’ять несподіваних переваг купівлі авто зі США
Огляд автомобілів Porsche Dakar: провідні моделі та інноваційні рішення
Покращуйте враження від водіння з шинами Continental SportContact 7
На Хмельниччині горіли будинки та автівки

Читайте у цій рубриціЯк відремонтувати авто чи придбати нове під час карантину
Як правильно вибрати линцюгову пилу: основні критерії по вибору
Комп’ютерні миші: Яка миша підійде саме вам?
Еволюція та перспективи: індустрія онлайн ставок в Україні
Омолодження шкіри за допомогою фракційних лазерів: сучасні технології та методики
Ухвалення рішення про створення e-commerce проекту
FacebookTelegramViberWhatsAppX