Глаукома: загроза, що схована у ваших очах

Глаукома: загроза, що схована у ваших очах

Загальне розуміння про захворювання очей є ключовим для підтримки зорової функції та запобігання можливим ускладненням. Одним з найпоширеніших та небезпечних захворювань, пов’язаних зі зниженням зору, є глаукома. Ця хвороба, що вражає зоровий нерв, може прогресувати непомітно, але з раннім виявленням та належним лікуванням може бути контрольована.

Препарати та методи лікування

У боротьбі з глаукомою лікарі можуть призначати різні класи медикаментів, включаючи бета-адреноблокатори, інгібітори карбоангідрази, простагландини та альфа-адреноблокатори https://farmak.ua/drugs/lanotan/. Крім того, лазерна терапія, така як лазерна трабекулопластика, або хірургічні втручання, можуть бути рекомендовані для пацієнтів з термінальною стадією.

Що таке глаукома?

Глаукома — це група хвороб, що пошкоджують зоровий нерв та можуть призвести до втрати зору. Найпоширенішою формою є первинна відкритокутова глаукома, яка зазвичай пов’язана з підвищеним внутрішнім тиском в очах. Інші форми включають вузькокутову глаукому та вторинні форми, спричинені травмою, запаленням чи іншими захворюваннями ока.

Глаукома: загроза, що схована у ваших очах

Симптоми та виявлення

У більшості випадків глаукома розвивається без явних симптомів, тому раннє виявлення може бути складним. Однак існують певні ознаки, на які варто звернути увагу, зокрема:

  • поступове погіршення зору: втрата зору внаслідок глаукоми зазвичай розвивається повільно і спочатку впливає на бічний (периферійний) зір;
  • блимання кіл світла або гало навколо джерел світла: цей симптом може виникнути в результаті збільшеного тиску всередині очей, який є однією з основних характеристик глаукоми;
  • болі в очах: порушення дренажу внутрішньоочних рідин може призвести до болю або дискомфорту в очах;
  • пошкодження поля зору: у пацієнтів з глаукомою може спостерігатися звуження поля зору, особливо в бічних сегментах;
  • різкі коливання зорової яскравості: зменшення чутливості до світла або його надмірна інтенсивність супроводжується глаукомою.

Діагностика та лікування

Для визначення наявності глаукоми лікарі використовують окулярний огляд, вимірювання внутрішньоочного тиску та додаткові тести, такі як поля зору та обстеження зорового нерва. Щодо лікування, воно може включати очні препарати, лазерну терапію, хірургічні втручання або комбінації цих методів.

Коли слід звертатися до лікаря

Зверніться до лікаря, якщо у вас виникає будь-який з перерахованих симптомів, або якщо у вас є фактори ризику, такі як сімейна історія глаукоми або вік після 40 років. Також варто регулярно проходити профілактичні офтальмологічні огляди, щоб вчасно виявити будь-які проблеми зі зором.

Пам’ятайте, що збереження здоров’я очей — це не тільки збереження зору, а й підтримка загального здоров’я та якості життя.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ дитини болить живіт — з чим це пов’язано і як допомогти
Природні способи зниження температури без жарознижувальних препаратів
Під час лікування зубів помер 1-річний хлопчик: трагедія у сусідній із Хмельниччиною області
Паліативна та хоспісна допомога
Травматологи з Шепетівки переймали досвід у найбільшій установі заходу України
Лікування та Кодування від алкоголізму в Києві «МАА»

Читайте у цій рубриціКіберспорт проти традиційного спорту: Нова ера вболівальників
Лінійки смартфонів Samsung: Огляд і особливості
Коли варто звернутись до хірурга?
Кошеня вдома: що потрібно знати
Вирощування кукурудзи: поради фермерам-початківцям
Масажне ліжко Nuga Best: унікальне обладнання для здоров’я всієї родини
FacebookTelegramViberWhatsAppX