iPhone чи Android: що краще вибрати для вас?

iPhone чи Android: що краще вибрати для вас?

Купуючи телефон, ми зазвичай рекомендуємо дотримуватися тієї ж платформи, на якій працює ваш поточний телефон. Як мінімум, перехід на іншу платформу означає вивчення особливостей нового інтерфейсу та потенційну втрату доступу до придбаних додатків, специфічних даних або навіть сервісів для роботи з фотографіями та даними. Але якщо ви розглядаєте можливість переходу на іншу платформу, у нас є інформація про реальні відмінності між iOS і Android, отримана за тисячі годин використання смартфонів і планшетів на обох платформах. А якщо ви і так вже знаєте, що будете купувати, тоді рекомендуємо відвідати найкращі магазини Apple, де ви можете купити хороший iPhone.

Чому ми любимо iOS

Швидке оновлення програмного забезпечення протягом багатьох років: Найбільша перевага iOS над Android — це оновлення програмного забезпечення: Apple зазвичай підтримує нові iPhone та iPad оновленнями iOS протягом п’яти-шести років після їх випуску, і всі ці пристрої отримують однакові оновлення одночасно. Ви отримуєте нові функції та додатки, підтримку нових форматів зображень і відео та протоколів безпеки, а також виправлення як загроз безпеці в Інтернеті, так і недоліків, які можуть дозволити зловмисникам отримати дані з вашого телефону. Найстаріші підтримувані пристрої можуть не підтримувати всі функції найновішого програмного забезпечення, але вони продовжують отримувати більшість функціональних поліпшень і всі оновлення безпеки, поки працює апаратне забезпечення. Серед телефонів Android лише телефони Google Pixel та телефони в програмі Android One гарантують оперативне оновлення — фактичні часові рамки оновлень залежать від виробника телефону. Google пропонує три роки оновлень ОС і до п’яти років оновлень безпеки, тоді як Samsung пропонує чотири роки оновлень One UI / Android OS і п’ять років оновлень безпеки.

Довгострокова цінність: Оскільки Apple підтримує пристрої iOS протягом відносно тривалого часу, ви можете передавати їх друзям і членам сім’ї, не турбуючись про сумісність додатків або ризики для безпеки. Крім того, вони краще зберігають свою вартість при перепродажі, ніж пристрої на Android, тому ви можете продати їх за більшу суму або отримати більше при обміні, коли прийде час оновитися.

Надійна підтримка клієнтів: Якщо у вас виникла проблема з апаратним чи програмним забезпеченням — або якщо вашому пристрою вже два-три роки і настав час замінити акумулятор на новий — отримати допомогу дуже просто. Компанія пропонує спеціальний додаток для підтримки та веб-сайт з різноманітними дистанційними опціями, або ж ви можете записатися на особисту зустріч у будь-якому Apple Store (хоча це може зайняти деякий час, якщо Genius Bar зайнятий, а ремонт може бути дорогим, якщо ваше обладнання не на гарантії або ви не придбали план захисту AppleCare+).

Найбільша перевага iOS над Android — це швидке оновлення програмного забезпечення протягом п’яти-шести років; навіть найкращі телефони на Android отримують оновлення лише через пару років, і мало хто отримує їх швидко.

Кращий вибір додатків: Вибір додатків в App Store від Apple також дещо кращий, ніж у Google Play Store для Android, хоча розрив між ними менший, ніж раніше. Програми та ігри часто з’являються на iOS першими і мають вищу якість, оскільки розробники додатків заробляють там більше грошей; а також iOS має більший вибір «професійних» додатків для створення та редагування зображень, відео та аудіо. Ці програми також зазвичай оптимізовані для більшого екрану iPhone та iPad; багато програм для планшетів на Android виглядають як збільшені версії програм для телефонів.

Краща безпека та конфіденційність: Усі компанії-розробники програмного забезпечення, включно з Apple, іноді потрапляють на перші шпальти газет через гучні баги в системі безпеки, і, по суті, важко зберегти конфіденційність, коли ви носите з собою підключений до Інтернету пристрій, який завжди може точно визначити, де ви перебуваєте. Але порівняно з Google, Apple докладає більше зусиль, щоб забезпечити безпеку своїх пристроїв і конфіденційність ваших даних, і компанія докладає зусиль, щоб виправити помилки, коли вони трапляються. Швидкі оновлення, що надаються безпосередньо компанією Apple без втручання оператора зв’язку, означають, що коли виникають серйозні проблеми з безпекою, ви можете отримати виправлення, як тільки воно стане доступним. Такі сервіси Apple, як iMessage, FaceTime та iCloud, широко використовують шифрування для захисту даних, що передаються на ваш телефон та з нього, а також даних, що зберігаються на серверах Apple.

Хоча Apple збирає та аналізує дані користувачів для вивчення поведінки та вдосконалення своїх продуктів, компанія анонімізує ці дані, щоб визначити тенденції серед усіх, хто користується її продуктами, не маючи змоги бачити, як кожна окрема людина користується своїм телефоном. На противагу цьому, звіт професора інженерії Вандербільта Дугласа Шмідта, підготовлений на замовлення торгової групи Digital Context Now, показує, що Android збирає великі обсяги даних про звички перегляду веб-сторінок, місцезнаходження та використання додатків, незалежно від того, чи ви активно користуєтеся телефоном (або додатками Google), чи ні.

Де Android краще

Нам багато чого подобається в iOS, але це не найкращий варіант для всіх. Хороші телефони на Android доступні в набагато більшій кількості форм і розмірів, ніж iPhone, і хоча найкращі з них коштують приблизно стільки ж, скільки iPhone, ви можете купити хороший телефон задешево, а фантастичний — трошки дорожче ніж дешево. Платформа Android раніше була млявою, коли мова йшла про швидкі, послідовні оновлення програмного забезпечення та безпеки, але з тих пір ситуація покращилася. Вона також набагато краще налаштовується, ніж iOS. Ось ще кілька речей, які нам подобаються в Android.

Більша різноманітність апаратного забезпечення: Найбільша перевага Android насправді полягає в апаратному, а не програмному забезпеченні. Хоча наш посібник з найкращих телефонів на Android рекомендує швидкі, багатофункціональні телефони, Android доступний на величезному розмаїтті апаратного забезпечення, включаючи варіанти для людей, яким потрібні стилуси та великі екрани, фантастичний час автономної роботи або навіть фізична клавіатура. І якщо ваш улюблений виробник телефонів вилучить зі свого нового телефону функцію, на яку ви покладаєтесь, наприклад, роз’єм для навушників або датчик відбитків пальців, ви зможете знайти те, що вам потрібно, деінде. З iOS вибір Apple — це ваш єдиний вибір.

Більше можливостей для кастомізації: Якщо вам подобається мати свободу налаштовувати комп’ютери, планшети та телефони відповідно до ваших потреб, iOS може бути недостатньо гнучкою для вас. За останні роки Apple спростила персоналізацію вашого iPhone — ви можете змінювати розмір тексту, реорганізовувати іконки на головному екрані, встановлювати сторонні клавіатури, використовувати віджети та встановлювати шпалери на екран блокування, серед інших покращень. Ви навіть можете налаштувати зовнішній вигляд іконок ваших додатків, доклавши певних зусиль. Але всі пристрої Apple все одно виглядають і працюють майже однаково. Android пропонує подібні налаштування, але також можна повністю замінити домашній екран пристрою на будь-яку кількість гнучких лаунчерів, що налаштовуються. Android також дозволяє вибирати власні програми за замовчуванням для роботи з різними завданнями або типами файлів, подібно до того, як це було зроблено на ПК — в iOS 14 з’явилася можливість змінювати веб-браузер і поштову програму за замовчуванням, але решта операційної системи все ще залишається заблокованою.

Більше можливостей для зберігання даних: Хоча ви не можете розширити внутрішню пам’ять iPhone — з чим купили, з тим і залишилися — деякі телефони Android мають слот для карт пам’яті microSD, що дозволяє збільшити обсяг внутрішньої пам’яті для додатків, фотографій і фільмів, а також використовувати простір Google Диску для зберігання всього — від фотографій до документів. Сервіс iCloud від Apple також можна використовувати для вивантаження фотографій і відео, а iOS пропонує кілька інших хитрощів (наприклад, видалення рідко використовуваних програм та ігор без втрати збережених даних) для економії місця. Але ви все ще не можете додати локальне сховище до будь-якого iPhone постфактум, а безкоштовний рівень Google Диску надає вам 15 ГБ хмарного сховища (що розподіляється між Google Диском, Google Фото та Gmail) безкоштовно порівняно з 5 ГБ від Apple.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЛінійки смартфонів Samsung: Огляд і особливості
ТОП-5 преимуществ смартфона Samsung S23
Від чохлів до зарядних пристроїв: Тенденції та перспективи гуртової торгівлі мобільними аксесуарами
На Шепетівщині обікрали стажера супермаркету
Аксесуари для мобільних телефонів: комплектуйте свій смартфон індивідуально
Захищайте свій смартфон стильно: огляд різновидів чохлів для мобільних пристроїв

Читайте у цій рубриціВыбор идеальной кофемашины
Кіберспорт проти традиційного спорту: Нова ера вболівальників
Лінійки смартфонів Samsung: Огляд і особливості
Коли варто звернутись до хірурга?
Кошеня вдома: що потрібно знати
Вирощування кукурудзи: поради фермерам-початківцям
FacebookTelegramViberWhatsAppX