Не перемикаються режими духової шафи. Що робити?

Не перемикаються режими духової шафи. Що робити?

У сучасній духовці, особливо електричній, може бути багато функцій та датчиків. Разом з цим, існують функції, які користувач використовує частіше, а є ті, які він використовує рідше. До категорії функцій, якими користуються найчастіше відноситься перемикання режимів духовки. Це й не дивно, адже в залежності від того, що саме готується в духовій шафі, вмикається відповідний режим.

Якщо режим в духовці не перемикається, це значно ускладнює процес керування духовкою та помітно порушує її функціонал, який потрібно буде виправити самостійно або за допомогою майстрів сервіс центру nadomu.kiev.ua з ремонту духових шкафів.

Як перемикаються режими в духовці

Найрозповсюдженішим є оснащення духової шафи трьома елементами. Основний елемент — це нижній ТЕН. Також є додатковий, розташований згори — це гриль. На задній стінці нерідко присутній вентилятор, який в деяких моделях духовок також може бути оснащений нагрівальним елементом невисокої потужності. Іноді ТЕНів в духовці може бути більше або менше, це залежить від моделі та виробника.

Перемикання режимів має на увазі увімкнення одного або декількох елементів духовки одночасно, можна також включити абсолютно всі елементи одночасно. Наприклад, можна увімкнути тільки нижній нагрівач або нижній так верхній, тоді як конвектор не буде активним.

Перемикання режимів відбувається на панелі керування духової шафи. Перемикач може бути електронним або механічним. В залежності від моделі духової шафи, виробник може надавати можливість перемикання в різній кількості режимів роботи духовки. Їх може бути від 3 до 12, рідше більше.

Чому перемикач режимів не працює. Основні причини

Будь-яка поломка має своє джерело та причини виникнення. Важливість проведення діагностики полягає в тому, що майстер виявляє причини несправності, що в подальшому допомагає провести ефективний ремонт несправного приладу.

Не перемикаються режими духової шафи. Що робити?

Основні причини поломки перемикача режимів:

  • Перегоріли контакти — нерідко контакти, що погріли, виявляються візуальним оглядом. Частіше за все така поломка відбувається через перепад напруги в мережі або внутрішнє замикання.
  • Механічне пошкодження — характерне не тільки для механічної ручки перемикання режимів, але й для електронної. Якщо ручка надто вільно провертається, не чути клацання, можливо, навіть ручка бовтається, це свідчить про пошкодження.
  • Поломка плати керування —найхарактерніше при електронній системі керування. Нерідко керуюча плата виходить з ладу з причини перепадів напруги або внутрішнього замикання. Також можливе потрапляння вологи або жирів на плату, що також може привести до поломки. Можливий також одноразовий збій.
  • Поломка тангенціального охолодження — в конструкції духовки передбачений вентилятор, який проводить охолодження корпусу й простору між склом дверцят під час роботи та високого нагрівання. Якщо цей вентилятор не працює, можливе перегрівання панелі керування та її елементів, що приводить до виходу з ладу окремих перемикачів або датчиків.

Как выявить поломку переключения режимов

Частіше за все причиною несправності перемикання режимів в духовій шафі є несправність ручки перемикання цих самих режимів. Але перед тим, як проводити ремонт, слід впевнитися, що це дійсно так, а поломка не виникла через, наприклад, зовнішні фактори.

Якщо в духовці не перемикаються режими, перед усім, слід перевірити чи працює розетка, в яку відбувається підключення. Перевірити розетку можна за допомоги мультиметру або просто ввімкнути в неї інший прилад. Також слід уважно оглянути кабель живлення, він не має бути перетиснутим або пошкодженим, на ньому не має бути погорілих ділянок, взтуття або деформацій.

Далі можна переходити до діагностики самого перемикача. Щоб виявити його несправність, слід демонтувати перемикач та його механізм. Перш за все знімаємо захисну панель, завдяки чому отримуємо доступ до механізму ручки перемикача. Слід уважно оглянути контакти, а також провести діагностику ручки перемикання за допомогою мультиметру.

Якщо під час діагностики виявляються відхилення, слід переходити до ремонтних робіт.

Як усунути несправність перемикача режимів

Алгоритм ремонту перемикача режимів в духовій шафі достатньо простий та універсальний для більшості духовок, як сучасних, так й достатньо старих моделей.

  • Перш за все, необхідно розібрати лицьову частину, зняти захисну панель, що дозволить нам отримати доступ до механізму перемикача режимів. Частіше за все така операція проводиться ще на етапі проведення діагностики.
  • Демонтуємо перемикач разом з механізмом. Якщо можливо провести ремонтні роботи, то проводимо їх, переходячи до наступного кроку алгоритму. Якщо ремонт перемикача недоцільний, то просто утилізуємо старий елемент, а на його місце встановлюємо новий справний перемикач.
  • Розбираємо перемикач, чистимо контакти, для цього можна використовувати спирт, можливо знадобиться замінити деяку проводку, що перегоріла.
  • Після усунення всіх дефектів, проводиться збірка приладу в зворотному порядку. Після збірки прилад обов’язково необхідно протестувати та впевнитися в успішності проведеного ремонту.

Не перемикаються режими духової шафи. Що робити?

Зазвичай майстри nadomu.kiev.ua/remont-duhovyh-shkafov сервісного центра роблять це все перед тим як віддати вам духову шафу, щоб ви змогли насолодитись повним процесом готування ваших улюблених страв.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСтабілізатор напруги для дому — захисти свою техніку
Як вибрати кондиціонер спліт-систему
Стало відомо, хто у Шепетівці цупив техніку з будинків, коли господарів не було вдома
Класичні помилки в користуванні холодильниками та їх вплив на роботу
Мультиварка-скороварка Redmond RMC-PM509 стане надійним помічником для кожної господині
Чому морозилка гаряча, що робити

Читайте у цій рубриціВыбор идеальной кофемашины
Кіберспорт проти традиційного спорту: Нова ера вболівальників
Лінійки смартфонів Samsung: Огляд і особливості
Коли варто звернутись до хірурга?
Кошеня вдома: що потрібно знати
Вирощування кукурудзи: поради фермерам-початківцям
FacebookTelegramViberWhatsAppX