Очі болять і червоніють. Чому так і що робити?

Очі болять і червоніють. Чому так і що робити?

Як часто у вас виникають нарікання на стан очей, тобто як часто вони болять, червоніють, пересихають? Якщо часто, то є серйозний привід звернути увагу на здоров’я своїх очей і розібратися у причині проблеми. Допомогти у цьому може передусім офтальмолог, тож зі своїми скаргами радимо звернутися до лікаря. Також для ознайомлення зібрали у цьому матеріалі загальну інформацію щодо ймовірних причин почервоніння та болю очей.

Надто яскраве сонячне світло

Ви, напевно, помічали, что на відкритому сонці постійно доводиться мружитися, а від прямого потрапляння сонячних променів на незахищену поверхню виникає різке печіння в очах. Тривале та регулярне перебування на сонці без засобів захисту очей — а це передусім окуляри, може призводити до цілої низки очних захворювань, серед симптомів яких: почервоніння, біль, сухість, печіння очей та навіть погіршення гостроти зору.

Сьогодні можна купити окуляри від сонця в будь-якому магазині оптики. В жодному разі не потрібно нехтувати носінням цього аксесуару, адже це важливо для здоров’я очей.

Хронічна втома очей

Очі червоніють через те, що кровоносні судини в оці переповнюються кровью і збільшуються в розмірі. Дуже часто це відбувається через інтенсивне напруження очей під час зорових навантажень. Тобто, наприклад, після важкого робочого дня чи кількох годин навчання за книжками. Почервонінням очей, як і другими симптомами: болем, печінням, сухістю, наша зорова система може сигналізувати про своє виснаження. Якщо довго це ігнорувати, то втома очей може перейти в хронічний та навіть патологічний стан.

Завжди давайте очам відпочити і щогодини на 5–10 хвилин відволікайтеся від роботи/навчання, робіть гімнастику для очей, якомога більше часу проводьте на свіжому повітрі та вживайте вітаміни для очей.

Носіння контактних лінз

З сухістю очей, а інколи і з почервонінням, можуть стикатися користувачі контактактних лінз. Самі контактні лінзи є абсолютно безпечним засобом для корекції зору та не повинні викликати жодних реакції під час носіння. Але є одна умова — лінзи повинні бути правильно підібраними і за ними потрібно правильно доглядати. За правильний підбір лінз відповідає офтальмолог. Після діагностики зору лікар визначить всі необхідні оптичні параметри лінз, що потрібні саме вам. Також він може порадити конкретного виробника та лінійку лінз, яка найкраще вам підійде.

Офтальмолог проведе первинну консультацію користувача контактними лінзами. Також лікар пояснить, як за ними правильно доглядати. За умови, що лінзи за рецептом підібрані правильно і догляд за ними теж правильний, жодних проблем під час носіння лінз не повинно виникнути.

Якщо ж ви носите лінзи і відчуваєте дискомфорт, ваші очі червоніють і пересихають, радимо звернутися до офтальмолога для повторного обстеження. Можливо, підібрані вам лінзи все ж не підходять, або ви допускаєте якісь помилки у догляді.

Алергія, інфекція або запалення

Раптове і сильне почервоніння очей може бути симптомом алергічної реакції, занесення інфекції в око або їх запалення. При цьому почервоніння зазвичай супроводжується ще печінням, свербіжем, болем при кліпанні та навіть нагноєнням у кутиках очей.

Почервоніння очей також може бути симптом багатьох захворювань, наприклад:

  • ячмень;
  • кон’юнктивіт;
  • склерит;
  • травмування рогівки;
  • виразка рогівки;
  • субкон’юнктивальний крововилив.

В жодному разі не займайтеся самодіагностикою, а якнайшидше зверніться до лікаря-офтальмолога для обстеження. Лікар діагностує проблему та назначить потрібне лікування.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоГлаукома: загроза, що схована у ваших очах
Процес лікування у лікаря-офтальмолога
Особливості використання контактних лінз
Окуляри Ray-Ban Wayfarer: унікальне поєднання захисту та модного стилю
Які сонцезахисні окуляри вибрати?
Понад 20 осіб звернулися до поліції у сусідній із Хмельниччиною області: у них погіршився зір після лікування в одному з медзакладів

Читайте у цій рубриціДекоруємо вуличний простір біля котеджу за допомогою LED-гірлянд
Індустрія штучного запліднення в Україні: сучасні тенденції та переваги
Професійні холодильні шафи: як підібрати оптимальну модель для бізнесу
Насолода та інновації: погляд на сучасні секс-іграшки
Выбор идеальной кофемашины
Кіберспорт проти традиційного спорту: Нова ера вболівальників
FacebookTelegramViberWhatsAppX