Лапаротомія у гінекології: метод Пфанненштіля

Лапаротомія у гінекології: метод Пфанненштіля

Лапаротомія по Пфанненштілю застосовується при оперативних втручаннях на матці та яєчниках. Цей метод відрізняється типом розрізу — для доступу до області хірургічного втручання робиться поперечний розріз біля надлобкової складки. Цей розріз менш травматичний, ніж «традиційний», швидше загоюється, а шрам від нього майже непомітний, тому що шов знаходиться по лінії бікіні.

Також цей метод лікар гінеколог застосовує для проведення кесаревого розтину при пологах. Лапаротомія за Пфанненштілем скорочує післяопераційний період, а швидше загоєння розрізу дає можливість матері раніше розпочати грудне годування дитини.

Лапаротомія: основна інформація

Лапаротомія в гінекології застосовується в тих випадках, коли лапароскопічних проколів недостатньо для отримання доступу до області проведення операції. Такий вид втручання проводять для оперування доброякісних та злоякісних пухлин матки та яєчників, великих кист на матці та яєчниках, злукових процесів у малому тазі, позаматкової вагітності. Через лапаротомічні розрізи проводиться видалення репродуктивних органів.

Лапаротомія передбачає доступ через розріз на передній черевній стінці. Таких розрізів є два різновиди:

  • повздовжній — від пупка до початку лобкової кістки;
  • поперечний — над лобком.

Другий тип розрізу — це і є лапаротомія по Пфанненштілю. В сучасній гінекології надається перевага саме цьому методу, тому що він менш травматичний, а шрам після розрізу найчастіше прикритий шкірною складкою і не завдає психологічного дискомфорту пацієнтці.

Метод Пфанненштіля: особливості та характеристика

Окрім гінекології, лапаротомія по Пфанненштілю застосовується в абдомінальній хірургії, оперативній урології та онкохірургії. Як вже було зазначено, цей тип хірургічного втручання застосовується в тих випадках, коли проводити операцію лапароскопічним методом неможливо або неефективно. Саме лапаротомія за Пфанненштілем є більш бажаною в застосуванні через коротший реабілітаційний період та майже непомітний шрам. Тому саме цей метод використовують акушери для проведення кесаревого розтину.

Загалом правильно зроблений розріз забезпечує достатній доступ хірурга до органів малого тазу, що дозволяє проводити будь-які хірургічні втручання. В той же час метод Пфанненштіля вважається найбільш акуратним і щадним з найменшою кількістю післяопераційних ускладнень, його специфіка дозволяє активно вести пацієнтку в період реабілітації. На сьогоднішній день цей метод вважається приорітетним в оперативній гінекології.

Лапаротомія по Пфанненштілю проводиться під загальним наркозом в усіх випадках, окрім пологів — породіллям роблять епідуральну анестезію.

Лапаротомія: хід операції

Лапаротомія по Пфанненштілю виглядає так:

  1. Розріз шкіри довжиною 10–11 см, приблизно на 3 см вище з’єднання лобкових кісток.
  2. Розріз апоневрозу по середній лінії живота, очеревини та м’язових волокон, розширення і фіксація розрізу для повного огляду і доступу до внутрішніх статевих органів пацієнтки.
  3. Виконання всіх необхідних хірургічних маніпуляцій (вилучення плода, видалення кісти, міоми чи іншого новоутворення).
  4. Пошарове зашивання всіх тканин.

Цей метод відрізняється майже повною відсутністю ускладнень (в дуже рідкісних випадках бувають післяопераційні грижі), а шрам на шкірі — майже непомітний.

Застосування методу Пфанненштіля в різних гінекологічних ситуаціях

Лапаротомія в гінекології — один з найпоширеніших методів хірургічного втручання. Розріз методом Пфанненштіля, в той же час, є менш травматичним для пацієнтки, а біль в області післяопераційної рани швидше минає — таким чином скорочується період реабілітації.

Лапаротомія за Пфанненштілем проводиться для видалення міоми матки, кист матки та яєчників, для лікування непрохідності маткових труб та злукових процесів у малому тазі, при термінових оперативних втручаннях в разі розриву яєчника чи позаматкової вагітності.

Ознайомитися з вартістю лапаротомії різного ступеню складності, а також супутніх процедур та анестезії ви можете тут https://omegamc.ua/ua/laparotomiya.html

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівці штат медзакладу поповнив лікар хірург-проктолог
У Хмельницькому прооперували киянина, який отримав поранення на Донеччині
Коли варто звернутись до хірурга?
Випускник медуніверситету не відпрацював за направленням у Шепетівській лікарні
На Хмельниччині потужна команда ХОССЦ виконала неординарне втручання
Через пластилін у вусі хлопчику з Хмельниччини довелося сформувати нову барабанну перетинку

Читайте у цій рубриціПрофесійні холодильні шафи: як підібрати оптимальну модель для бізнесу
Насолода та інновації: погляд на сучасні секс-іграшки
Выбор идеальной кофемашины
Кіберспорт проти традиційного спорту: Нова ера вболівальників
Лінійки смартфонів Samsung: Огляд і особливості
Коли варто звернутись до хірурга?
FacebookTelegramViberWhatsAppX