Пробіотик разом з антибіотиком. Можна чи ні?

Пробіотик разом з антибіотиком. Можна чи ні?

Існують різні думки з приводу вживання пробіотичних засобів під час антибіотикотерапії. Здебільшого рекомендують приймати корисні бактерії відразу після лікування, щоб забезпечити надійний захист мікрофлори кишківника від впливу антибіотиків та подібних до них препаратів. Чому це так важливо? Вся справа у властивостях пробіотиків.

Антибіотики мають різний спектр дії, залежно від якого знищують ті чи інші мікроорганізми. В результаті у організмі накопичуються токсичні речовини, що погіршують загальне самопочуття людини, зокрема розвивається астенія, нудота та блювання. Також, відбувається зниження чисельності бактерій, які вважаються корисними для здоров’я людини.

Зазвичай для усунення продуктів життєдіяльності бактерій застосовують активоване вугілля. Але навіщо вдаватись до таких застарілих методів, якщо є Saccharomyces boulardii CNCM I-745? Ці пробіотичні дріжджі входять в склад препарату Ентерол® і можуть відновити власну мікрофлору та позбавити від токсичних речовин патогенних бактерій:

  • пригнічують патогенні мікроорганізми;
  • продукують речовини, які укріплюють слизову стінку кишківника, що була пошкоджена токсинами патогенів;
  • допомагають швидше відновити власну мікрофлору травного тракту.

Під час діареї та дисбактеріозу, які часто виникають після антибіотикотерапії, дріжджі — сахароміцети також допомагають. Саме тому варто звернути увагу на спеціальний пробіотик після прийому антибіотиків — enterol.ua, який за рекомендацією лікаря застосовують для лікування та профілактики розладу шлунка.

Найкращий час для прийому пробіотика

Існує безліч пробіотичних засобів, які містять у своєму складі чутливі до антибіотиків живі бактерії. Це цілком зрозуміло, адже щоб заселити кишківник потрібними мікроорганізмами, вони повинні туди потрапити. Для цього їх приймають у потрібній дозі в таблетці чи капсулі. Вони проходять довгий шлях через шлунок, в якому діє соляна кислота, дванадцятипалу кишку, що містить солі жовчі. Нарешті потрапляють в тонкий та товстий відділи кишківника, де починають проявляти свої корисні властивості. Якщо в цей час на них діє антибіотик, вони також будуть знищені. Тому вихід один — бактеріальні пробіотики застосовувати через пару годин після антибіотика.

Ось тут важливо зазначити, Saccharomyces boulardii — не бактерії, тому на них антибіотики не діють. Це дріжджоподібні грибки, подібні до тих, які використовуються для приготування хлібобулочних виробів, тільки іншого різновиду. При необхідності їх приймають разом з антибіотиком і при цьому їхня позитивна дія не зменшується. Тому у випадку з Ентеролом® стандартна доза — одна або дві капсули чи порошку декілька разів на добу.

Головне, що треба отримати в результаті прийому пробіотика при антибіотикотерапії:

  • надійний захист мікрофлори кишківника;
  • усунення побічних дій у вигляді алергічної реакції, висипів на шкірі, діареї;
  • покращення динаміки лікування внаслідок зменшення ризику побічних реакцій.

До того ж пробіотики не заважають вживанню корисних для організму продуктів. Навпаки — тоді краще починають працювати, активізовуються потрібні для травлення обмінні процеси. Тому в цілому пробіотик варто приймати разом з антибіотиком для попередження небажаних реакцій та пришвидшення одужання.

Самолікування маже бути шкідливим для вашого здоров'я

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ дитини болить живіт — з чим це пов’язано і як допомогти
Природні способи зниження температури без жарознижувальних препаратів
Електронний рецепт тепер можна отримати без візиту до лікаря
Медикаменти від болю в суглобах і гіпертонії виготовляли в гаражі, а продавали через «лікарів» кол-центру та в соціальних мережах
На Хмельниччині педіатриня крала ліки призначені для хворих дітей
Види антибіотиків: який і коли приймати

Читайте у цій рубриціВыбор идеальной кофемашины
Кіберспорт проти традиційного спорту: Нова ера вболівальників
Лінійки смартфонів Samsung: Огляд і особливості
Коли варто звернутись до хірурга?
Кошеня вдома: що потрібно знати
Вирощування кукурудзи: поради фермерам-початківцям
FacebookTelegramViberWhatsAppX