ВПЛ та рак

ВПЛ та рак

Вірус папіломи людини — інфекційне захворювання, яке налічує понад 200 різновидів. Онкологічну небезпеку становлять ті типи вірусів, які передаються статевим шляхом. Їх можна розділити на дві групи з різним ступенем ризику розвитку раку:

  • Штами низького ризику. Малоймовірно, що вони стануть причиною онкологічного захворювання, але можуть викликати появу бородавок у роті, горлі, на геніталіях і анусі, а також навколо них.
  • Штами високого ризику. До них належать: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66 та 68. Можуть викликати кілька видів раку. Найнебезпечніші — ВПЛ 16 і ВПЛ 18.

Штами високого ризику спричиняють близько 5 % усіх випадків раку у світі. Згідно з останніми даними, близько 570 тис. жінок і 60 тис. чоловіків щорічно хворіють на рак, пов’язаний із папіломавірусом людини.

Чоловіки і жінки однаковою мірою схильні до зараження папіломавірусом. Відомий факт, що більшість людей, протягом декількох місяців або декількох років після початку статевого життя інфікуються ВПЛ. Вірус легко передається між статевими партнерами і навіть використання презервативів тільки знижує, але не повністю виключає ймовірність зараження.

Коли імунна система здорова, організм справляється з цією інфекцією і не дає їй розвиватися та спровокувати розвиток раку. Але якщо організм ослаблений і прояви ВПЛ не лікуються, то вірус вражає плоскі клітини, що вистилають внутрішню поверхню органів, у яких локалізується інфекція (шийка матки, ротоглотка, задній прохід, статевий член, піхва чи вульва), і призводить до розвитку раку в цьому місці.

Вірус папіломи людини може спричинити такі види раку:

  • Рак шийки матки. ВПЛ може викликати практично всі види раку шийки матки. Є одним із найпоширеніших видів раку й частою причиною смерті від онкологічного захворювання в таких країнах, як Україна.
  • Рак ротоглотки. Одне із найпоширеніших онкологічних захворювань, пов’язаних із папіломавірусом. Більше половини діагностованих випадків раку горла спричинені цим вірусом.
  • Рак анального каналу. Доведено, що ВПЛ стає причиною понад 90 % випадків цього виду онкологічного захворювання.
  • Рак статевого члена. Близько 60 % захворювань пов’язано з вірусом.
  • Рак піхви. Більшість випадків раку піхви (75 %) спричиняється ВПЛ.
  • Рак вульви. Ситуація схожа — 70 % цього виду раку пов’язано з папіломавірусом.

Як не допустити розвитку ВПЛ у рак?

Небезпека вірусу папіломи полягає в тому, що його симптоми, за деяким винятком, практично не помітні. І навіть передраковий стан може проходити безсимптомно, як у разі раку шийки матки.

Для того, щоб вчасно розпізнати вірус і зупинити його розвиток, необхідно регулярно проходити медичні обстеження.

Виявити захворювання, які мають безсимптомний перебіг, допомагають скринінг-тести

Скринінгові тести на рак шийки матки включають: тест на штами ВПЛ високого ризику, мазок Папаніколау, який виявляє зміни клітин шийки матки, що можуть бути спричинені вірусом, та ВПЛ/Пап-тест — аналіз на вірус папіломи людини та мазок Папаніколау проводяться одночасно для виявлення раку шийки матки.

Скринінг анального раку. Проводиться за допомогою анального тесту Папаніколау, який допомагає виявити ранні клітинні зміни або передраковий стан.

Скринінг раку ротової порожнини. Немає єдиного стандарту скірінг-тесту для виявлення клітинних змін у цій ділянці. Але стоматологи часто можуть діагностувати зміни під час звичайного огляду.

Якщо ви хочете переконатися, що здорові і вам не загрожує небезпека розвитку онкологічного захворювання, зверніться до Лікарні ізраїльської онкології LISOD. Наші фахівці можуть не тільки провести всі необхідні дослідження, а й зупинити розвиток захворювання ще на ранніх стадіях.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині стрімко зросла кількість онкохворих: які причини
Житель Хмельниччини створив «вірус» для викрадення даних користувачів комп’ютерних систем
У Шепетівську лікарню закуплено лазер, який дає можливість видалити передпухлинні стани шкіри
Уродженець Хмельниччини, який у Польщі підхопив грип, знаходиться у реанімації Львова 
На Хмельниччині двоє людей, які вживали в’ялене м’ясо та сир, підхопили бруцельоз
Як ветеранам й ветеранкам отримати безоплатні ліки

Читайте у цій рубриціВикористання нестандартних ємностей у різних галузях: від пластику до металу
«АВМ АМПЕР»: Високоякісне Електрообладнання та Розподільчі Пристрої для Надійних Енергетичних Рішень
Арбітраж трафіку: що це таке простими словами і які популярні ніші
Вигоди та ризики: купівля вживаного iPhone
Особливості предметної фотосесії: що треба знати
Фотосесія як цікавий подарунок
FacebookTelegramViberWhatsAppX