Як правильно підібрати сервер: поради професіоналів

Як правильно підібрати сервер: поради професіоналів

З необхідністю організувати корпоративну чи локальну мережу стикаються підприємства різного масштабу. Звичайно, якщо компанія має менше 10 робочих станцій, то централізація зберігання, управління та розподілу даних може лише ускладнити перебіг бізнес-процесів. У решті випадків використання сервера допомагає ефективніше побудувати роботу, підвищити інформаційну безпеку підприємства. Фахівці, які надають услуги по настройке серверов, їх обслуговування та ремонту, радять при виборі технічного рішення керуватися реальними потребами компанії та її фінансовими можливостями.

Сьогодні можна не купувати досить дороге фізичне обладнання. Все більш популярним стає використання віртуального сервера, особливо коли питання стартових фінансових вкладень стоїть особливо гостро. Давайте запитаємо професіоналів, як правильно підібрати сервер, щоб максимально повно відчути всі його переваги.

Коли фінансове питання стоїть особливо гостро

Для придбання фізичного обладнання потрібно мати певну суму. Також не обійтися без налаштування та обслуговування пристрою. Якщо організувати підтримку його працездатності за умов аутсорсингу, можна непогано заощадити. Але все одно не обійтися без стартових вкладень, що не завжди бажано, особливо якщо підприємство тільки створене або зазнає процесу реорганізації.

У цьому випадку краще віддати перевагу віртуальному серверу, який використовує хмарні технології. За використання такого рішення доведеться щомісяця платити. У певний момент сума може перевершити стартові вкладення для придбання фізичного устаткування. Однак, якщо компанія не має змоги відразу купити сервер, краще використовувати віртуальний. Тим більше, такий вибір має свої переваги. Зокрема його не потрібно обслуговувати.

Віртуальний vs фізичний сервер — залізо проти хмари

Ось що потрібно знати, щоб розуміти відмінності фізичного сервера від віртуального та зробити правильний вибір:

  • Фізичне обладнання — це комп’ютер, який має особливі технічні характеристики для використання в якості керуючого елемента мережі. А ось віртуальний — це його програмна модель.
  • Сервіси, що надають послугу віртуального сервера, пропонують клієнтам скористатися певними обчислювальними потужностями реального власного обладнання. Для цього необхідно інсталювати спеціальне програмне забезпечення на свої робочі станції, укласти договір і зареєструватися в обраному хмарному сервісі.
  • Розгорнути серверне обладнання так само швидко, як стати клієнтом віртуального сервісу, не вдасться. Мало того, що його потрібно встановити та налаштувати, попередньо необхідно знайти місце для такого пристрою, вибрати та доставити його до пункту призначення. З віртуальним рішенням все набагато простіше — нічого не доведеться налаштовувати, в більшості випадків «з коробки» можна вибрати одну з типових конфігурацій. Тож якщо швидкість початку роботи — один із важливих факторів, то хмарні технології однозначно дадуть фору фізичному обладнанню.
  • Однак реальний сервер має свої переваги — його конфігурацію можна змінювати на свій розсуд, зробити апгрейд, встановити будь-яке ПЗ і самостійно займатися адмініструванням. Крім того, таке обладнання стає власністю свого власника. Тому ніяких місячних абонплат платити не потрібно, а можливість масштабування проєкту залежить лише від технічних характеристик пристрою. Тим більше, можна в майбутньому об’єднати кілька серверів.
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Електричні шафи та панелі: критерії вибору для промислових застосувань
Топ 6 фішок iCloud+, які варті того, щоб перейти на цей план
Холодильні вітрини та Холодильне Устаткування для Магазину: Забезпечення Якості та Презентації Продуктів
«АВМ АМПЕР»: Високоякісне Електрообладнання та Розподільчі Пристрої для Надійних Енергетичних Рішень

Читайте у цій рубриці


Культові оправи окулярів Ray-Ban під ваш стиль
Магнітола Teyes CC3: сучасні технології у вашому автомобілі
Сучасні методи лікування зубів у клініці Nikadent Family
Інтеграція українських студентів у навчальне середовище університетів Любліна: виклики та підходи
FacebookTelegramViberWhatsAppX