10 кроків, щоб стати впевненим

10 кроків, щоб стати впевненимНаша команда юних лідерів зробила дослідження на тему: «Як пояснити власну думку трьома словами?», після Інтернет-опитування ми дізналися, що одним із головних факторів — є впевненість у собі.

Ми обрали саме цей пункт, адже за нашими спостереженнями «впевненість у собі» складає проблему для молоді.

Сучасні підлітки не можуть розповісти вірш у школі перед однокласниками без заминок, навіть, якщо знають його досконало. Лише наодинці з учителем опановують свій страх та декламують вірші. Отже, щоб допомогти стати впевненим у собі, я ділюся власним досвідом.

Отож, впевненість, самовпевненість — стан розуму (духовний стан), у якому він дає міцну згоду судженню без остраху можливості помилки; стан буття без сумніву, свобода від сумніву. Відсутність цього страху є негативним фактором впевненості; свідомо зрозумілі причини для твердої згоди є позитивним фактором. Щось є певним лише там, де немає скептицизму.

Ви щось зрозуміли з цього? Я теж ні. Просто взяла з «Вікіпедії».

Отже, кажучи своїми словам, бути впевненим — не боятися та не вагатися в собі. Тобто не хвилюватися, що скажеш щось не вірно, чи зробиш щось не так.

В мене до одинадцятого класу бувало, що під час презентації якогось проекту, починали так трястися руки, що важко вдавалося читати з папірця. Я його, зазвичай, клала на стіл, і так завершувала доповідь. Бо говорити по пам’яті, я дуже боялася. Ви просто уявити не можете, як це ставало моторошно, коли на тебе дивляться 32 учня і чекають поки ти зіб’єшся, щоб потім посміятися.

Бррр… Аж мурашки на шкірі з’явилися, як згадала це.

Отож, ще в десятому класі наважилася зробити собі виклик і перестати боятися публічних виступів. Навіть стала учасником театрального гуртка. З кожним разом мені ставало все простіше виступати. Зараз вже майже не трясуться руки, а очі моїх товаришів не лякають. Робила виклик щоразу і долала свій страх умисне. Все частіше підіймала руку та висловлювала власну думку, готувала презентації, театральні та танцювальні виступи.

Отже, щоб стати впевненим в собі раджу своїм ровесникам зробити десять кроків:

 1. Позбутися комплексів. Любити себе. Адже, коли занижена самооцінка, неможливо бути на висоті. Але важливо і не переборщити, бо почуватися королем — теж не варіант.
 2. Будь щирим та прямолінійним. Тоді не доведеться плутатись у брехні (показах).
 3. Розслабся. Не намагайтеся комусь сподобатися. Так вбиваєш свою індивідуальність.
 4. Думай і роби, спрацьовує правило 5 секунд від задумки до прийняття рішення. Якщо завагаєшся, то більше виникає сумнівів діяти.
 5. Важливо зробити те, що ніколи не робив. Це допомагає вибитись із звичайного середовища та вийти із зони комфорту.
 6. Забуть про шаблони. Не забирай в себе можливість творити, а точніше створювати щось нове.
 7. Займайся саморозвитком у всіх сферах. Якщо будеш обізнаний, тоді зможеш порозумітися із більшою кількістю людей.
 8. Вір у себе. Думка, що щось не вийде, не повинна виникати. Не бійся, що зробиш щось неідеально!
 9. Слідкуй за іміджем. Адже він багато говорить про людину. Якщо хочеш виглядати впевненим у собі, варто також мати гарну поставу, міцно потискати руку, частіше посміхатися, дивитися у вічі та бути у відкритих позах.
 10. Записуй. Постійно носи з собою блокнот і ручку, щоб мати можливість щось занотувати. Тоді не будеш переживати, що щось забув.

Ще важливо не порівнювати себе з іншими, а ставати кращим, ніж був учора. При цьому не зосереджуйся на помилках, а роби із них висновки. І найголовніше — жити сьогоденням та не витрачати час на страх і розпач через невдачі. Починай вдосконалюватися з цього моменту.

І повір мені, ти вже кращий!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «10 кроків, щоб стати впевненим»

 1. No name коментує:

  Дякую, дуже гарна статья!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПорядок в оселі: речі яким прийшов час сказати «бувай»
Людмила Корняк у творчості шукає сили

Читайте у цій рубриціІнцидент Серьоги і Монатіка: що за історія і чим вона закінчилася
Ми можемо контролювати те, що вдається виміряти
Коли безпечно відвідувати салони краси?
Меблі з натуральної деревини коштують дорого
Чи варто вестися на пропозицію «Сабіраю заказ на ростовку»?