На Хмельниччині базується авіаційна бригада

На Хмельниччині базується авіаційна бригада

5 серпня Україна відзначатиме свято чи не найпотужнішого та найдієвішого виду Збройних Сил України — День Повітряних Сил.

На Хмельниччині базується авіаційна бригада

Ні для кого не є секретом те, що у Старокостянтинові базується бригада тактичної авіації імені Петра Франка. Мабуть, більша половина мешканців міста має безпосереднє відношення до цього військового формування. Ось вже п’ятдесят один рік ця військова частина по доброму «не дає спокою» мешканцям міста. Та всі містяни знають, що коли у небі, з притаманним ревінням, ширяють крилаті машини, то місто може спати спокійно — на сторожі блакитних рубежів держави стоять її достойні сини.

Іс­то­рія бри­га­ди тактичної авіації імені Петра Франка бе­ре свій по­ча­ток з далекого 1966 ро­ку з фо­р­му­ван­ня в період з 26 бе­ре­з­ня по 1 че­р­в­ня 7-го бо­м­ба­р­ду­ва­ль­но­го авіа­цій­но­го пол­ку. У цей час на озбро­єн­ні ча­с­ти­ни зна­хо­ди­лись лі­та­ки Іл-28. Осо­бо­вий склад прибував до пол­ку з рі­з­них ча­с­тин Вій­сь­ко­во-­По­ві­т­ря­них Сил то­ді­ш­ньо­го СРСР. За час сво­го іс­ну­ван­ня авіа­цій­ний полк не­од­но­ра­зо­во пе­ре­озбро­ю­ва­в­ся і за­зна­вав ор­га­ні­за­цій­но-­шта­т­них змін.

У тра­в­ні 2004 ро­ку на ае­ро­дро­мі Ста­ро­ко­с­тя­н­ти­нів сфо­р­мо­ва­но окре­му розвіду­ва­ль­ну авіа­цій­ну ес­ка­д­ри­лью, об’­єд­нан­ням якої з авіа­цій­ною бом­ба­р­ду­ва­ль­ною бригадою у жо­в­т­ні 2005 ро­ку бу­ло утво­ре­но авіа­цій­ну бригаду бо­м­ба­р­ду­ва­ль­но-розвідува­ль­ну. В бе­ре­з­ні 2008 ро­ку авіа­цій­на бри­га­да бо­м­ба­р­ду­ва­ль­но-­ро­з­ві­ду­ва­ль­на пере­фо­р­мо­ва­на в бри­га­ду та­к­ти­ч­ної авіа­ці­ї.

Ука­зом Пре­зи­де­н­та Укра­ї­ни від 28 бе­ре­з­ня 2008 ро­ку за висо­кі показни­ки у бо­йо­вої під­го­то­в­ці, ус­пі­хи, про­яв­ле­ні на на­вчан­нях, авіаційній бри­га­ді при­сво­є­но по­че­с­не ім’я Пе­т­ра Фра­н­ка — пі­о­не­ра і пер­шо­го ор­га­ні­за­то­ра вій­сь­ко­во­го лі­тун­с­т­ва Західної Укра­ї­н­сь­кої На­род­ної Ре­с­пу­б­лі­ки у 1918–1920 ро­ках.

З березня 2014 року в умовах особливого періоду наша бригада знаходиться у стані підвищеної бойової готовності та бере активну участь в підтриманні обороноздатності країни. Цілодобові чергування, підготовка до польотів, чи не щоденні льотні зміни, введення в стрій техніки та літаків, що знаходились на зберіганні, відновлення авіаційної техніки.

24 серпня 2015 року, в День Незалежності України бригада отримала Бойовий Прапор частини.

Зви­чай­но, най­цін­ні­ше ба­гат­с­т­во бригади — це лю­ди, про­фе­сі­о­на­ли, котрі у не­ле­г­кий час про­до­в­жу­ють ви­ко­ну­ва­ти обо­в’я­зок із за­хи­с­ту Ба­ть­кі­в­щи­ни. Війсь­ко­во­с­лу­ж­бо­в­ці час­ти­ни ро­зу­мі­ють всю від­по­ві­да­ль­ність, по­кла­де­ну держа­вою на їх­ні пле­чі, та з че­с­тю ви­ко­ну­ють по­ста­в­ле­ні за­вдан­ня. Особливо хотілося б відмітити військовослужбовців, призваних за мобілізацією, які, не дивлячись на проблеми, з якими вони стикнулись, в короткий термін ввелися до строю та на рівних з постійним складом виконують завдання згідно своїх функціональних обов’язків.

На даний час особовий склад бригади та бойова техніка готові виконувати завдання за призначенням. Серед головних завдань, які сьогодні успішно реалізовуються у бригаді та у Повітряних Силах з урахуванням досвіду проведення антитерористичної операції, є насамперед відновлення інфраструктури та перегляд місць постійної дислокації військових частин Повітряних Сил з урахуванням сучасного безпекового середовища, здійснення поступового переходу органів управління Повітряних Сил на «J» структуру, прийняту у країнах-членах НАТО, підвищення боєготовності та здатності бригади до виконання завдань за призначенням, інтенсифікація підготовки до виконання завдань за призначенням, закупівля, відновлення та модернізація озброєння та військової техніки.

Майже четверта частина військовослужбовців бригади взяла участь у проведенні АТО.

8 військовослужбовців бригади нагороджені державними нагородами, з них 2 військовослужбовці нагороджені орденами «Богдана Хмельницького ІІІ-ї ступені» і 6 — знаком і зіркою ордена «За мужність ІІІ-ї ступені».

Втрат серед особового складу бригади нема.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСудитимуть жінку, яка надіслала окупантам дані для нанесення ракетного удару по Полонному
На Хмельниччині вихованець садочку заблукав у парку
До команди евакуаційного потягу-мінігоспіталю увійшли медсестри з Шепетівки
Стали відомі деталі ранішнього обстрілу аеродрому на Волині
Військовій частині на Хмельниччині повернули викрадене майно

Читайте у цій рубриціНа Донеччині загинув 40-річний старший солдат із Шепетівщини
Хмельничанину, який розробив вебсайти та пропагував там «руський мір», оголошено підозру
Бойового медика зі Славутчини посмертно нагородили орденом «За мужність»
Псевдомінерів у сусідній із Хмельниччиною області фінансували з рф
На війні загинув 54-річний захисник із Шепетівщини
Оперативна інформація генштабу та втрати рашистів (19.08.2022)
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter