Вручення повісток у громадських місцях не суперечить законодавству України

Вручення повісток у громадських місцях не суперечить законодавству України

В мережі Інтернет інтенсивно поширюються наративи щодо незаконності вручення повісток військовозобов’язаним у громадських місцях, та дискредитація військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

«Проте, багато громадян забувають, що, окрім прав, у них є ще й обов’язки», — наголошує Хмельницький обласний ТЦК та СП на своїй сторінці у фейсбуці.

Найважливішим конституційним обов’язком громадянина є захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України (ст.65 Конституції України, ч. 1 ст. 1 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку», ст. 17 Закону України «Про оборону»).

«В нашій країні триває війна. Триває і мобілізація. Військовий обов’язок включає, серед іншого, дотримання правил військового обліку», — додають у центрі.

З дня оголошення мобілізації громадяни України зобов’язані добровільно з’явитися до військових частин, або територіального центру комплектування та соціальної підтримки для з’ясування усіх відомостей (ст.17 Закону України «Про оборону» ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку»).

Кожен громадянин зобов’язаний повідомляти про зміни сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти чи місця роботи органи, де вони перебувають на військовому обліку (п.1 Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затв. Постановою Кабінету Міністрів № 1487 від 30.12.2022 р., ч. 11 ст. 38 Закону України «Про військовий обов’язок та військову служу», п. 3.2. Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ, затв. Наказом Міністерства оборони України № 402 від 14.08.2008 р).

Якщо у когось народилось діти, відбулись зміни зі станом здоров’я, змінилась адреса — про це повинні знати у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Це необхідно для того, щоб у ТЦК та СП була актуальна картина щодо мобілізаційного ресурсу.

Багато військовозобов’язаних нехтують своїми обов’язками, що призводить до відсутності необхідної інформації.

«Військовослужбовці територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки не повинні бігати за військовозобов’язаними, щоб з’ясовувати які зміни у їхньому житті відбулись. Але ігнорування ними своїх обов’язків, закріплених законодавством, вимушує до проведення заходів по врученню повісток не лише за місцем проживання та роботи громадян, а й у громадських місцях. Це робиться, для того, щоб з’ясувати актуальність наявної інформації, визначити дійсну кількість придатних до військової служби під час мобілізації громадян. У таких заходах не було б необхідності, якби громадяни неухильно дотримувались законодавства України. Вручення повісток в громадських місцях не суперечить законодавству України, а гарантії дотримання конституційних прав громадян на судове оскарження будь-яких незаконних рішень або дій органів влади забезпечені Конституцією України та здійсненням судочинства під час воєнного стану», — додає пресслужба Хмельницького ОТЦК та СП.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ сусідній із Хмельниччиною області чоловік помер після перебування у військкоматі
На Хмельниччині судили старшого солдата районного військкомату
ТЦК працюватимуть цілодобово: чи вручатимуть повістки вночі
Ухилянти, які отримали умовний термін, й надалі підлягатимуть мобілізації, — Максим Цуцкірідзе
На Хмельниччині попереджають про шахраїв, які пропонують за гроші повернути полонених
Айтівець відвіз родину на Хмельниччину, а сам пішов у ТЦК

Читайте у цій рубриціМайже 300 лісівників Хмельниччини та двох сусідніх областей боронять Україну
На Запоріжжі загинув кулеметник із Шепетівщини
На Бахмутському напрямку загинув воїн із Шепетівщини
В одній із громад Шепетівщини оголосили триденну жалобу через загибель водія ДШВ
На Хмельниччині встановлюють місце падіння уламків збитого шахеда
У Шепетівку на щиті повертається старший стрілець-оператор
FacebookTelegramViberWhatsAppX