Коронавірус дістався Антарктиди: захворіло 36 полярників

Коронавірус дістався Антарктиди: захворіло 36 полярників

Антарктику більше не можна вважати останнім регіоном, вільним від Covid-19. Перше зараження коронавірусом на Антарктиді виявили на чилійській базі О’Хіггінс. Вірус у понеділок 21 грудня виявили одразу в 36 полярників з Чилі. Вона порівняно недалеко від української станції «Академік Вернадський», утім даних про контакти чилійців з українцями не надходило. Про це пише BBC.

За даними чилійських медіа, заразилися 10 технічних працівників експедиції, а також 26 військовослужбовців (попри заборону на військову діяльність у Антарктиді, військові можуть забезпечувати там роботу станцій а також транспортування).

Всіх їх евакуювали на континент до чилійського міста Пунта-Аренас, де вони перебувають у ізоляції. Всі хворі почуваються добре.

Також стало відомо про трьох хворих на Covid-19 у екіпажі судна, яке доправляло вантажі на базу. Від чилійської влади тепер очікують пояснення, як саме носії коронавірусу змогли потрапити в Антарктику, попри всі карантинні заходи.
Зараз на станцію O’Higgins відправили нову команду, яка пройшла карантин і здала негативні тести.

Чилійська станція О’Хіггінс (Base General Bernardo O’Higgins) розташована на Антарктичному півострові — за 30 км від мису Прайм-Хед, найпівнічнішої точки Антарктиди. Крім того, за антарктичними мірками, база чилійців є одним із «сусідів» української станції «Академік Вернадський» — між ними близько 370 км.

За інформацією, на українській станції випадків зараження коронавірусом не виявлено. Нагадаємо, що до цьогорічної — 25-ї Української антарктичної експедиції увійшло 12 членів. Серед них: 7 на­уков­ців, лі­кар, ку­хар, сис­темний ме­ха­нік, ди­зе­ліст-елек­трик, сис­темний ад­мі­ніс­тра­тор зв’яз­ку. Для шістьох полярників це перша зимівка, в тому числі шепетівчанина Максима Білоуса.

Антарктида весь 2020 рік залишалася «останнім континентом без коронавірусу». Заради цього навіть обмежили антарктичний туризм, а всі експедиції мали проходити жорсткий карантин. Через це, наприклад, українська експедиція добиралася до «Академіка Вернадського» кілька місяців — найдовше в історії України.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


AstraZeneca вперше визнала, що її вакцина від Covid-19 може викликати рідкісні побічні ефекти
COVID та грип відступають. Що після них?
На території України циркулюють 29 субваріантів COVID-19
На Хмельниччині спостерігається підвищення кількості хворих на ГРВІ, грип та COVID-19

Читайте у цій рубриці


AstraZeneca вперше визнала, що її вакцина від Covid-19 може викликати рідкісні побічні ефекти
COVID та грип відступають. Що після них?
На території України циркулюють 29 субваріантів COVID-19
У стаціонарі Шепетівської лікарні перебуває понад пів сотні хворих на грип і COVID-19
FacebookTelegramViberWhatsAppX