Верховна Рада України заборонили рекламу електронних сигарет

Верховна Рада України заборонили рекламу електронних сигарет

Верховна Рада ухвалила закон, яким зокрема врегульовується ринок електронних пристроїв для куріння та вводиться заборона реклами бездимних тютюнових виробів та пристроїв для куріння тютюнових виробів.

Як передає кореспондент Укрінформу, за ухвалення документу «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (№ 4358) проголосували 317 народних депутатів.

Як зазначається, в пояснювальній записці до документу, головними цілями закону є забезпечення високого рівня захисту здоров’я людей, особливо дітей та молоді, від куріння, що сприятиме зменшенню захворюваності та передчасної смертності від неінфекційних хвороб, зокрема захворювань, які спричинені вживанням тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин. Норми цього закону спрямовані на зменшення привабливості тютюнових виробів, захисту від впливу вторинного тютюнового диму, викидів від електронних сигарет та аерозолю тютюнових виробів для нагрівання у публічних приміщеннях, що допоможе запобігти виникненню нікотинової залежності у людей.

Таким чином закон сприятиме виконанню Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку затвердженого постановою уряду України № 530-р від 26.07.2018.

Серед іншого, закон передбачає запровадження комбінованого медичного попередження (текстове та графічне попередження) на пачках тютюнових виробів та збільшення розміру попереджень про шкоду куріння з 50 % до 65 % від площі пачки. Попередження будуть містити реалістичні зображення хвороб, викликаних курінням, та щорічно оновлюватися.

Також закон запроваджує визначення та регулювання бездимних тютюнових виробів, зокрема тютюнових виробів для електричного нагрівання, та пристроїв для забезпечення куріння тютюнових виробів, а також вимоги цих виробів.

Окрім цього змінами забороняється викладка, реклама, стимулювання продажу та спонсорство бездимних тютюнових виробів та пристроїв для забезпечення куріння тютюнових виробів, запроваджуються вимоги до маркування, забороняється використання смако-ароматичних добавок (фруктові, ягідні), які вводять споживачів в оману, забороняє вживання у громадських місцях.

Також змінами в закон України № 2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» вноситься нова стаття, яка регулює вимоги щодо здійснення діяльності, пов’язаної з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею, експортом і імпортом електронних сигарет та заправних контейнерів, а також стаття щодо звітності про інгредієнти та викиди.

Закон набирає чинності через дванадцять місяців з дня його опублікування.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧетверо рятувальників Шепетівщини отримали відзнаки Верховної Ради України
Україна без диму: як депутати посилили антитютюнове законодавство
Кілька шепетівчан отримали відзнаки від Верховної Ради
Кардіохірурга Хмельниччини відзначили у Верховній Раді України
Президент України пообіцяв кожному вчителю по ноутбуку
Стали відомі результати проміжних виборів депутатів до Судилківсь­кої сільської ради

Читайте у цій рубриціМОЗ закликає повідомляти про порушення у шкільному меню
Пріоритети-2022 у законопроєктах
Із держбюджету виділено гроші на препарати для лікування орфанних захворювань: у переліку — СМА
Стоковий одяг оптом: якісно та вигідно
IT-фахівці зможуть викладати в навчальних закладах
Перевага курсу Архікад для дизайнерів