Що шепетівчанам потрібно знати перед виїздом на роботу за кордон?

Що шепетівчанам потрібно знати перед виїздом на роботу за кордон?

За статистикою Міжнародної організації з міграції, з Україні щорічно виїжджає щонайменше 3 млн трудових мігрантів. За даними ООН, цей показник суттєво вищий — близько 5–6 млн, що свідчить про значну кількість тих, хто виїхав за кордон нелегально.

Офіційне працевлаштування за кордоном зменшує ризик потрапити в пастку шахраїв. Якщо громадяни України працюють за кордоном за трудовим договором, це означає, що трудові відносини регулюються трудовим законодавством відповідної іноземної держави. У разі, якщо трудові права особи були порушені, вона може звернутись до консульської установи України, проте в межах законодавства іноземної держави перебування. Детальніше розповідають юристи системи безоплатної правової допомоги.

Якщо ви вирішили працевлаштуватись за кордоном, довідайтесь про умови перебування та працевлаштування в обраній країні. Перебування за кордоном має бути легальним, а працевлаштування — офіційним, це дозволить отримати соціальний захист та право на пенсійне забезпечення, а також унеможливлює порушення трудових прав.

Відносини, що виникають у процесі призначення і виплати пенсій громадянам України, які проживають за її межами, та громадянам інших країн, які переїхали на постійне проживання до України, регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» й іншими нормативно-правовими актами та міжнародними договорами (угодами), згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Міжнародними договорами (угодами), укладеними Україною з іншими країнами, визначено умови пенсійного забезпечення:

  • за територіальним принципом — витрати на виплату пенсій здійснює держава, на території якої проживає отримувач (Угорщина, Молдова, Грузія, Азербайджан, Монголія, Румунія, Білорусь та інші).
  • за пропорційним принципом — кожна договірна сторона призначає та виплачує пенсію за відповідний страховий (трудовий) стаж, набутий на території держави цієї сторони (Латвія, Литва, Іспанія, Естонія, Словаччина, Чехія, Болгарія, Португалія, Польща та інші).

Проте в будь-якому випадку необхідно мати достатній страховий (трудовий) стаж. Тому перед тим як їхати за кордон, необхідно дізнатись:

  • кількість років страхового стажу, отриманого в Україні (в територіальному органі Пенсійного фонду Україні або на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України);
  • чи є договір (угода) з тією країною, де плануєте працювати, щодо умов пенсійного забезпечення;
  • за яким принципом укладено договір (угоду).

Крім того, слід з’ясувати умови зарахування стажу та призначення пенсії в іноземній країні. Проте, якщо Україна з країною вашого перебування не укладала договір (угоду) щодо соціального та пенсійного страхування, то стаж і заробітна плата не будуть враховуватись при призначенні пенсії в Україні.

Водночас, якщо особі пенсійного віку не вистачає страхового стажу, то його можна докупити, підписавши договір про добровільну участь із податковим органом за місцем проживання та сплативши страхові внески за певний період відповідно до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2014 року № 449.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВетеранка війни зі Славути через суд захищала право на приватизацію власного житла
На Хмельниччині податкові надходження до бюджетів досягли позначки у 15 млрд грн
Знайшли чиюсь згубу — маєте право вимагати винагороду
Весілля не буде — хто поверне витрати?
Скільки платитимуть ФОПи Шепетівської ТГ у 2022 році
Подорож не за планом: спізнились на потяг чи забули квиток — що робити?

Читайте у цій рубриціІз держбюджету виділено гроші на препарати для лікування орфанних захворювань: у переліку — СМА
Стоковий одяг оптом: якісно та вигідно
IT-фахівці зможуть викладати в навчальних закладах
Перевага курсу Архікад для дизайнерів
Уряд запровадив державне регулювання цін на деякі продукти харчування
Збільшення повідомлень про псевдомінування соціально важливих об’єктів — штучне