Як у Шепетівському районі живеться селам після створення ОТГ

Під час відрядження поцікавилися думкою мешканців сіл, які вторік ввійшли в Судилківську ОТГ Шепетівського району, чи відчули вони зміни після децентралізації.

41-річна Наталія, мешканка с. Серединці, відразу зазначила:

— Провели вуличне освітлення, а більше нічого нового не відбулося.

Про освітлення говорили всі селяни, але дехто відзначив, що за довідками потрібно їхати в Судилків. Тобто добиратися автобуссами з двома пересадками.

— Я пішов у сільраду взяти довідку про відсутність паю, мені сказали, що вже півроку такі довідки вони не видають, — пояснив 50-річний Володимир Яворський.

Поспілкувалися зі старостою сіл Городища, Красносілки, Пашуків Миколою Козіцьким.

— Віднедавна за довідками про народження, одруження і смерть потрібно їхати в Судилків, — пояснив Микола Віталійович. — У селах зручне транспортне сполучення з Шепетівкою, звідки регулярно курсує автобус в центральну садибу ОТГ. Відсутні будь-які труднощі з добиранням.

Микола Козіцький

За словами старости, в його повноваження входять всі обов’язки, які до реформи виконували сільські голови.

— Ті громади, які об’єдналися, отримали кошти з фонду регіонального розвитку на покращення інфраструктури. Отож, наша громада за рахунок цих коштів планує в Городищах провести освітлення центральної вулиці, оскільки наше село транзитне. У Пашуках селяни виявили бажання прокласти центральний водогін.

Для Городища нагальна потреба була в дитячому садочку. Старе приміщення розраховане на 50 дітей, а ще вишикувалася черга зі ста дітей. В селі вирішили перелаштувати під дитячий заклад приміщення бібліотеки, яке знаходилося на другому поверсі Будинку культури.

— Ми перевели бібліотеку на перший поверх, а на другому облаштували групу для дошкільнят «Сонечко», — пояснив староста. — Зараз тривають покрівельні роботи. Думаю, що новорічні ранки проведемо вже у новій групі.

Тепло і затишно в сільській бібліотеці, яка розрахована на тисячу читачів.

— ОТГ надало дам конвектори, — пояснила завідувачка Олена Яворська. — В приміщенні тепло, діти приходять на гуртки, майстер-класи. Ми задоволені такими змінами. Незабаром підключать Інтернет.

Олена Яворська

Після створення ОТГ звільнилися кабінети в приміщенні сільської ради, їх теж переобладнали під кабінети амбулаторії.

— Старий ФАП розміщувався у старій будівлі, збудованій ще в 50-х роках, тому перевели медиків у сільську раду. Тут тепліше та зручно тим, що в центральній частині села знаходимося, — додав староста.

Після об’єднання сільські ради півроку набували досвід працювати в нових умовах.

— Нині вже ділимося досвідом з іншими громадами, які вирішили об’єднуватися. Звичайно, не все задумане вдається одразу реалізувати, але поступово покращуємо умови проживання в селах, — підсумував Микола Козіцькій.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці