Проектування сучасних систем опалення

Проектування сучасних систем опалення

У запропонованій статті ми спробуємо розглянути основні терміни і правила, що застосовуються під час проектування систем опалення. Також мова йтиме про її складові — котли, радіатори, трубопроводи, розширювальні баки, системи автоматики тощо. Між іншим на сайті https://www.adeptamasa.net/proektirovanie/proektirovanie-system-otopleniya можна проконсультуватися з усіх зазначених питань.

Етапи проектування і введення в експлуатацію

Як і в будь-який іншій сфері діяльності, проектування включає в себе кілька етапів, які розрізняються за ступенем складності.

  1. Підготовчий етап. На цьому етапі проводиться вивчення проекту або ж наявних даних про приміщенні (теплофізичних, механічних, електричних та інших властивостей будівлі та її елементів). Водночас на цьому етапі здійснюються спільні заходи щодо вибору типу опалювальних систем, складається план робіт, визначаються джерела фінансування.
  2. Розрахунковий етап. Проводиться розрахунок теплового балансу приміщення, вибирається система опалення, з урахуванням різних технічних тонкощів. Вибираються котли і радіатори, а також здійснюється підбір обладнання.
  3. Технічний етап. Після проведення розрахунків відбувається підготовка робочої документації та передача її для початку монтажу.
  4. Контрольний етап. Монтаж систем опалення та запуск їх в експлуатацію.

Усе вище зазначені підготовчі заходи потрібно як слід спланувати, а потім ще і виконати (внести зміни) у встановлені терміни. А далі йде монтаж, який також вимагає спеціальних знань, навичок і досвіду. При монтажі системи необхідно виконати безліч робіт, починаючи з установки котлів і радіаторів для опалення і закінчуючи встановленням клапанів і автоматичних пристроїв. Але не тільки цим займається наша компанія. Ще ми виробляємо монтаж систем опалення.

На що звернути увагу

Особливу увагу варто звернути на вибір матеріалу для труб. Але при цьому потрібно враховувати не тільки те, що труби мають бути виконані з якісного матеріалу, а й їхнє розташування, на якій відстані одна від одної знаходитимуться, як буде улаштована на них запірна арматура. Якщо, наприклад, поставити водопровідні труби в приміщенні, де є небезпека ураження електричним струмом, це може призвести до небажаних наслідків. Тому при проектуванні системи водопостачання фахівці пропонують використовувати труби з урахуванням всіх зазначених факторів.

Почнемо з того, що ж таке відкрита і закрита (або напіввідчинені) система опалення. Закрита система полягає в тому, що всі її елементи є герметичними, у ній виключені випари води. Рідина всередині циркулюється примусово, виключно за допомогою насоса. Натомість відкрита система є її протилежністю. Її обов’язковими елементами є розширювальний бачок, який виконує функцію приймача надлишків води.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерівТеґи публікації


Вам також може бути цікавоГарячі ціни. Чому тарифи на тепло і воду повзуть вгору?
У Шепетівці від’єднають від централізованого опалення ще три будинки
У Славуті пояснили чому наповнення басейну водою поки не буде
Купити теплу підлогу в Україні
Кілька порад, як економити на опаленні житла
У міській лазні Шепетівки міняють опалювальне обладнання

Читайте у цій рубриціЗ 1 жовтня змінюється система забезпечення пацієнтів інсуліном
Із обігу вилучили понад 2 тонни масла та дитяче харчування відомого бренду
У Міністерстві роз’яснили, які заклади освіти працюватимуть дистанційно з 23 вересня
У Міністерстві культури пропонують не переносити вихідні для деяких державних свят
Гарячі ціни. Чому тарифи на тепло і воду повзуть вгору?
Розмитнити авто можна буде через Дію