За перший день зняття мораторію про продаж землі зареєстровано понад 3 десятки угод

За перший день зняття мораторію про продаж землі зареєстровано понад 3 десятки угод

Станом на 14-у годину 1 липня у реєстрі зареєстровано 33 нових угоди відносно землі сільськогосподарського призначення. Про це повідомив Міністр юстиції Денис Малюська під час прес-конференції щодо старту ринку землі в Україні.

Нагадаємо, що потрібно зробити, аби продати пай?

— Це — перші угоди із землею сільськогосподарського призначення, укладені після зняття мораторію, — зазначив Міністр.

За його словами, перед відкриттям ринку була проведена величезна робота: внесено зміни в чимало законів, розроблено низку нових підзаконних актів. Особливо насиченим у цьому плані видався червень цього року. Адже окрім підготовки чималої кількості підзаконних актів, тривала розробка нового софту, пов’язаного з відкриттям ринку землі.

— Програмне забезпечення реєстрів, які працювали до цього часу, не було придатними для забезпечення обігу ділянок і, зокрема, для дотримання обмежень, встановлених Законом щодо ринку землі. Нині ж жодних фізичних перепон для функціонування ринку землі немає, ми маємо стабільно працюючу систему, — повідомив Денис Малюська.

При цьому Міністр юстиції наголосив, що широкомасштабна земельна реформа розпочне діяти лише з 2024 року. Зараз же настає етап «обмеженого ринку землі», коли придбавати землю можуть лише фізичні особи, і загальна площа таких ділянок не може перевищувати 100 га.

— Для ефективного захисту прав власників землі на законодавчому рівні було прийнято низку постанов щодо перевірки нотаріусами покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення та угод купівлі-продажу на дотримання вимог Закону. Вони у підсумку дадуть можливість забезпечити коректну процедуру продажу ділянок, правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі, а громадянам України — реалізувати своє конституційне право на вільне розпорядження своєю власністю, — пояснив Міністр юстиції.

Водночас, за його словами, буде здійснюватися і перевірка джерел походження коштів на придбання ділянки у її потенційного власника.

Разом із тим до ринку землі не будуть допущені не лише іноземці, а й окремі категорії громадян України. Серед них, зокрема, особи, щодо яких було застосовано спеціальні економічні санкції та інші обмежувальні заходи відповідно до Закону України «Про санкції» у вигляді заборони на укладення правочинів щодо набуття у власність земельних ділянок.

— У нас було чимало рішень Європейського суду з прав людини про те, що право власності — це базове право громадянина, і його потрібно захищати. Обов’язок держави — надати можливість продавати земельні ділянки. Нарешті, перший вирішальний крок до цього в Україні зроблено. Відсьогодні купувати та продавати земельні ділянки можна, — додав Денис Малюська.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСтароста одного з сіл Шепетівщини підробив заповіти
У Шепетівці одне з найстаріших приміщень підлягає приватизації
Якими рідкісними іменами нарекли дітей з Хмельниччини минулого року
Як новітнє обладнання для Хмельницької АЕС може суттєво зміцнити енергонезалежність України
На Хмельниччині підприємець, маючи землю в оренді, використав її не за призначенням
Хмельницькій ОВА повернули лісові землі, які є об’єктом підвищеного захисту зі спеціальним режимом використання

Читайте у цій рубриціЩо чекає на абітурієнтів у вступній кампанії 2024 року
Різноманітність вишиванок у різних регіонах України: від Гуцульщини до Полісся
Із 1 березня відбудеться індексація пенсій
Будуть вводитися штрафи за використання кредитної історії не за цільовим призначенням
Штрафи та позапланові перевірки: як КРАІЛ контролює роботу казино
Десять років тому загинув Герой Небесної Сотні із Шепетівки Микола Дзявульський
FacebookTelegramViberWhatsAppX